15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Άρης 1-1

Οι δύο ομάδες σημείωσαν τα πρώτα τους γκολ στη Σούπερ Λίγκα αλλά το ντέρμπι δεν ανέδειξε νικητή.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα και στον Διούδη.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Νταμαρλή.

81′ Ο Φουρτάδο στη θέση του Γκερέιρο.

74′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Αγκάνθο έφυγε στην αντεπίθεση από πάσα του Καπετάνου και πλάσαρε ιδανικά τον Κωνσταντόπουλο, σκοράροντας στο ντεμπούτο του.

73′ Ο Γκέσιος στη θέση του Παπαζαχαρία.

65′ Ο Παπαδημητρίου στη θέση του Φούντα.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο.

59′ Ο Ασλανίδης στη θέση του Γιαννίτση.

58′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Γιάγκο με κεφαλιά σημείωσε το πρώτο γκολ της ΑΕΚ στη Σούπερ Λίγκα μετά από κόρνερ του Ρίκκα.

56′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κατσικοκέρης πήρε τη μπάλα από τον Βλάχο αλλά από πλεονεκτική θέση αστόχησε.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Κατίδη.

46′ Δυνατό σουτ του Κατίδη που πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

46′ Ο Νταμαρλής στη θέση του Παντίδου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ Ο Κατίδης στη θέση του τραυματία Λαγού.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

37′ Ο Λαγός γέμισε στην περιοχή αλλά ο Κατσικοκέρης δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα και να την στείλει προς την εστία.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Πράτα Κοέλιο.

32′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο πάσαρε στον Φούντα αλλά το σαουτ του νεαρού μέσου της Ένωσης χτύπησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

28′ Κίτρινη κάρτα δέχτηκε ο Παντίδος.

13′ Το πρώτο αξιόλογο σουτ στο ματς. Ο Κορδέρο σούταρε αλλά ο Διούδης έπεσε στη γωνία του και έδιωξε.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΕΚ (Βαγγέλης Βλάχος): Κωνσταντόπουλος, Κοντοές, Γιάγκο, Κορδέρο, Κατσικοκέρης, Γκερέιρο, Ρίκκα, Λαγός (41′ Κατίδης), Φούντας (65′ Παπαδημητρίου), Βλάχος, Κουτρουμπής.

Άρης (Μάκης Κατσαβάκης): Διούδης, Γιαννίτσης (59′ Ασλανίδης), Παπαζαχαρίας (73′ Γκέσιος), Παντίδος (46′ Νταμαρλής), Αγκάνθο, Καπετάνος, Παπαστεριανός, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Ψυχογιός, Πράτα Κοέλιο

Διαιτητής: Γιώργος Καμίνης (Θεσπρωτίας)