ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Άρης 3-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Η Ένωση επικράτησε 3-0 του Άρη στο ΟΑΚΑ, για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΤΕΛΟΣ του αγώνα

80′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μανωλάς στη θέση του Δέλλα

80′ Οι παίκτες της ΑΕΚ συνδιάστηκαν πολύ όμορφα, η μπάλα έφτασε αριστερά στον λαγό, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ

78′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 3-0. Κόρνερ από τον Λαγό, ο Κάλα νίκησε τους πάντες στον αέρα και έκανε το 3-0.

77′ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Γιάκομο και κόρνερ για την ΑΕΚ

75′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο

68′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαγός στη θέση του Λεονάρντο

68′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Φατί στη θέση του Παπαστεριανού

61′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό

61′ Σουτ του Παπαστεριανού, από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχης, η μπάλα πέρασε συρτά άουτ

57′ Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο

54′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Νέτο στη θέση του Ακόστα

53′ Κίτρινη κάρτα στον Καπετάνο

Στο έδαφος ο Μάκος μετά από εναέρια σύγκρουση με τον Τόχα.Θα συνεχίσει ο Έλληνας μέσος

49′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Δέλλας πήρε την κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού και πέρασε άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκέντζογλου στη θέση του Βάργκας

Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καπετάνος στη θέση του Καζναφέρη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

45+2′ Νέο δοκάρι για τον Άρη. Ο Αραμπατζής έκανε λάθος έξοδο, στέλνωντας την μπάλα στον Παπαστεριανό. Το σουτ του παίκτη του Άρη πήγε στην αριστερή κάθετη δοκό της Ένωσης

43′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλα

39′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-0. Υπέροχη ενέργεια του Κάλα από τα δεξιά, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, μοίρασε στον Μπέλεκ, αυτός έδωσε στον Καφέ που βρισκόταν στον άξονα. Ο Έλληνας μέσος έκανε την μπαλιά στον κενό χώρο για τον Λυμπερόπουλο, ο οποίος απέφυγε τον Βελλίδη και πλάσαρε σε κενή εστία!

34′ Ο Μπέλεκ μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή του Άρη, έπιασε το σουτ, αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε την μπάλα

30′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη αυτή την φορά. Ο Καζναφέρης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στην οριζόντια δικό

29′ Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Αφού οι παίκτες της ΑΕκ έπαιξαν… βόλεϊ στην περιοχή του Άρη, η μπάλα έφτασε στον Κάλα που έπιασε το δυνατό κοντινό σουτ το οποίο τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

23′ Ατομική προσπάθεια τουΟύμπιντες από τα δεξιά και φαλτσαριστό σουτ, ο Αραμπατζής έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

22′ Ο Μπέλεκ μπήκε από τα δεξιά στην μεγάλη περιοχή του Άρη, γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Λεον’αρντο έπιασε το σουτ, αλλά ο Βελλίδης έδιωξε

Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα μέχρι στιγμής, σε ένα παιχνίδι που δεν έχει πολύ θέαμα.

10′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0. Σέντρα του Λεονάρντο από τ’ αριστερά, ο Λυμπερόπουλος με τον Λαζαρίδη πήδηξαν για την κεφαλιά και ο αμυντικός του Άρη έστειλε -με κεφαλιά- την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

6′ Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο

3′ Ο Μίσελ γύρισε παρακινδυνευμένα πίσω στον Βελλίδη, ο Λεονάρντο πίεσε, αλλά ο πορτιέρο των κίτρινων έδιωξε τελικά την μπάλα

ΦΩΤΟ Newsports

“Ξεπουλήσατε την Ελλάδα ταπεινώσατε τον λαό, προδότες κρυφτείτε”, αναφέρει άλλο ένα πανό

“160 ώρες για 592 ευρώ, μπουνίδια και κλωτσίδια σε κάθε πολιτικό” και “μετά το κούρεμα έρχεται η φάπα’, είναι δύο από τα πανό που έχουν σηκωθεί στην εξέδρα των οργανωμένων της ΑΕΚ και για τα οποία υπήρξαν συστάσεις από τα μεγάφωνα να κατέβουν.

1′ Έναρξη του αγώνα. Η σέντρα στον Άρη

ΑΕΚ (Κωστένογλου): Αραμπατζής, Κοντοές, Καράμπελας, Δέλλας, Κάλα, Μάκος, Βάργκας, Καφές, Λεονάρντο, Μπέλεκ, Λυμπερόπουλος

Άρης (Τσιώλης): Βελλίδης, Παπαστεριανός, Μίσελ, Σανκαρέ, Λαζαρίδης, Τόχα, Πρίττας, Ακόστα, Ούμπιντες, Καζναφέρης, Γιάκομπ

* Ελάχιστος κόσμος βρίσκεται στο ΟΑΚΑ, 45 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα. περίπου 500 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο

* Εκτός 11αδας για την ΑΕΚ ο Κώστας Μανωλάς, ενώ για την ομάδα του Άρη ο Νέτο στον πάγκο

* Ένα 15λεπτο πριν την έναρξη, στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 5.000 φίλαθλοι

* Ο Γκουντγιόνσεν βρίσκεται στις εξέδρες του ΟΑΚΑ μαζί με τον Γκρέταρσον

* Η προϊστορία είναι με το μέρος της ΑΕΚ. Στα τελευταία 19 παιχνίδια στην έδρα της Ένωσης έχουμε 16 νίκες, 1 ισοπαλία και μόλις 2 νίκες για τον Άρη, με την τελευταία να είναι την περσινή σεζόν. Γενικά πάντως τα τελευταία πέντε χρόνια ο Άρης έχει δυο νίκες, όσες και η ΑΕΚ, και μία ισοπαλία.