ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 2-0

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.
Η Ένωση επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ με 2-0.
ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σε μια αναμπουμπούλα στην άμυνα της ΑΕΚ, οΝαβάρο δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, αφού ο Δέλλας προλαβε και έδιωξε

87′ Σουτ του Ρίκκα για την ΑΕΚ, η μπάλα πέρασε άουτ

81′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Κάρλος ο Σιαλμάς

80′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα. Ο Περόνε έκανε ωραία πάσα στον Μπρέσκα ο οποίος έπιασε ισχυρό σουτ μέσ απ’ την περιοχή και από πλάγια δεξιά θέση, όμως έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

76′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Ουσέρο

74′ Σουτ του Ουσέρο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

67′ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Περόνε έπιασε δύσκολο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

65′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-0. Υπέροχη πάσα του Κάρλος, που βρήκε τον Λεονάρντο μέσα στην περιοχή του Αστέρα, το σουτ του Βραζιλιάνου στα δίχτυα των Αρκάδων

63′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο στη θέση του Κωστούλα

58′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

57′ Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο

57′ Έπειτα από ωραία εναλλαγή της μπάλας και γύρισμα του Λεονάρντο από αριστερά, ο Λυμπερόπουλος προσπάθησε να σπρώξει την μπάλα στην κενή εστία, αλλά -εξαιτίας και τραβήγματος του Άλβαρες που μάλλον έπρεπε να δοθεί πέναλτι- τη στέλνει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

56′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Περόνε στη θέση του Χούλι

52′ Ο Χακόμπο απέκρουσε δύσκολα το σουτ του Χοσέ Κάρλος

Έναρξη δευτέρου μέρους

46′ Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Ρίκκα στη θέση του Μπέλεκ και ο Γεωργέας στη θέση του Καράμπελα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Ράγιος

41′ Γκολ που δεν μέτρησε τελικά για τον Αστέρα. Ο Ράγιος πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι -έπειτα από σέντρα του Χούλι από δεξιά- κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το είχε κάνει με το χέρι!

39′ Κίτρινη κάρτα στον Φορμίκα

32′ “Εκρυψαν” τη μπάλα Χοσέ Κάρλος και Λυμπερόπουλος, πέναλτι σε ανατροπή του Ισπανού ζήτησαν οι της ΑΕΚ

30′ Ο Χακόμπο μπλόκαρε εύκολα το φαλτσαριστό σουτ του Λεονάρντο

27′ Ο Ράγιος έκανε την σέντρα-σουτ, αλλά ο Αραμπατζής έδιωξε σε κόρνερ

22′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Μετά από κάθετη μπαλιά, ο Μπρέσκα βγήκε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αλλά ο Δέλλας πρόλαβε και έβαλε την κόντρα στο σουτ του επιθετικού των Αρκάδων

20′ Εκτέλεση κόρνερ του Ράγιο, ο Φορμίκα στην κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

ΦΩΤΟ Newsports

17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Μετά από κάθετη μπαλιά, ο Χούλι πρόλαβε στην ‘εξοδο τον Αραμπατζή, αλλά το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ

14′ Σούτ του Λεον’αρντο απ’ο πλάγια θέση, ο Χακόμπο μπλόκαρε εύκολα

13′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0. Ο Λεον’αρντο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπέλεκ πήρε την κεφαλιά και ο Λυμπερόπουλος που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας των Αρκάδων άνοιξε με κοντινή προβολή το σκορ

6′ Ο Χοσέ Κάρλος έκανε το σουτ έξω απ’ την περιοχή (γλύστρησε την στιγμή του σουτ) και ο Χακόμπο μπλόκαρε εύκολα

5′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά, που σταμάτησε την μπάλα με το χέρι σε μια βαθιά μπαλιά.

4′ Σουτ του Μπρέσκα μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια αριστερή θέση, ο Αραμπατζής έπεσε στην δεξιά του γωνία και μπλόκαρε