ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Ατρόμητος 3-2

Για την τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ, η Ένωση υποδέχεται τους Περιστεριώτες, στην προσπάθεια των δυο ομάδων να τερματίσουν στην πρώτη θέση του μίνι πρωταθλήματος. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την αναμέτρηση απ’ το ΟΑΚΑ

ΛΗΞΗ

90+1′ Άστοχο σουτ του Πίτου Γκαρσία λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κωνσταντόπουλο

84′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία

81′ Σουτ του Κλωναρίδη από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

79′ Μακρινή μπαλιά του Αναστασάκου, ο Μήτρογλου μπήκε στην περιοχή από αριστερά αλλά το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Κωνσταντόπουλο

73′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Σφακιανάκη

72′ Δείχνει να έχει πρόβλημα ο Κωνσταντόπουλος. Να τονίσουμε πως η ΑΕΚ δεν έχει άλλη αλλαγή

68′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 3-2.  Εκτέλεση κόρνερ του Γκαρσία από αριστερά, ο Τόμας με δυνατή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι μείωσε

62′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γκαρσία στη θέση του Σκόνδρα

62′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 3-1. Εκπληκτικό σουτ του Λυμπερόπουλου στην κίνηση από την γωνία της περιοχής και αριστερά, η μπάλα στα δίχτυα του Ιτάνζ

57′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα

56′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας στη θέση του Φούντα

55′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-1. Εκτέλεση κόρνερ του Λεονάρντο από αριστερά, ο Λυμπερόπουλος πεσμένος στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ νίκησε τον Ιτάνζ! Υπέροχο τέρμα από τον Έλληνα επιθετικό

54′ Σέντρα του Λεονάρντο από αριστερά, κεφαλιά του Καφέ από το ύψος του πέναλτι, ο Ιτάνζ έδιωξε σε κόρνερ

51′ Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα

50′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Λεονάρντο από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Κάρλος και εκείνος με ωραίο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά έφερε το ματς στα ίσια

49′ Αδύναμο πλασέ του Μάκου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κορνερ

47′ Γύρισμα του Μάκου από δεξιά, ο Ιτάνζ προ του Λυμπερόπουλου μπλόκαρε

Έναρξη δεύτερου μέρους

Δυο αλλαγές για την ΑΕΚ. Οι Κάρλος και Κλωναρίδης στη θέση των Κοντοέ και Εγγλέζου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου βρέθηκε απέναντι από τον Κωνσταντόπουλο αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε ψηλά άουτ

45′ Μακρινό σουτ του Λεονάρντο από δεξιά, ο Ιτάνζ έδιωξε σε κόρνερ

44′ Κόρνερ απ’ τον Επστάιν και κεφαλιά του Φυτανίδη, η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του Κωνσταντόπουλου

42′ Κίτρινη κάρτα στον Τόμας

38′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

37′ Διαμαρτυρίες της ΑΕΚ για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νάστου στον Λεονάρντο. Ο Βραζιλιάνος μπήκε στην περιοχή και βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από μονομαχία με τον Νάστο. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων Το ριπλέι δείχνει να δικαιώνει τον Κάκο

36′ Σουτ του Λεονάρντο έξω απ’ την περιοχή και από θέση δεξιά, ο Ιτάνζ μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα

34′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κάθετη πάσα του Δημούτσου, ο Καραμάνος βγήκε απέναντι από τον Κωνσταντόπουλο, αλλά το σουτ που επιχείρησε έδιωξε ο γκολκίπερ της ΑΕΚ

30′ Η ΑΕΚ δείχνει… μπλοκαρισμέμη από τη μέση και μπροστά, αφού δεν μπορεί να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία στην εστία του Ιτάνζ. ο Ατρόμητος ελέγχει το ματς

26′ Κίτρινη κάρτα του Μπουγαΐδη

20′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Γύρισμα του Σφακιανάκη από δεξιά, ο Επστάιν ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι -με πλασέ- νίκησε τον Κωνσταντόπουλο

10′ Μέσα σε ενάμισι λεπτό ο Ατρόμητος απείλησε δεύτερη φορά. Μακρινή μπαλιά του Δημούτσου, ο Μήτρογλου έγινε αποδέκτης της μπάλας αλλά το σουτ που επιχείρησε από δεξιά έφυγε πάνω από την εστία της ΑΕΚ

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γύρισμα του Εμπστάιν από αριστερά, ο Μήτρογλου πετάχτηκε πρώτος στη μπάλα αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κωνσταντόπουλου