ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Κέρκυρα 1-1

Η ΑΕΚ γλίτωσε τα χειρότερα αφού ισοφάρισε με τον Παυλή όμως έμεινε για έκτο αγώνα χωρίς νίκη και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84′ Ο Κρητικός στη θέση του Γιάντση.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο.

74′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Φουρτάδο δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα μετά από γέμισμα, όμως έπεσε πάνω στον Αναστασόπουλο και ο Παύλης δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει.

69′ Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

68′ Ο Τσοκάνης στη θέση του Βασιλόγιαννη.

67′ Ο Παυλής στη θέση του Αρκούδα.

63′ Ο Μπάρκογλου έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ αλλά ο Αραμπατζής απέκρουσε.

59′ Ο Γροντής στη θέση του Ρίκκα.

58′ Δυνατό σουτ του Λαγού, απέκρουσε ο Αναστασόπουλος.

55′ Η κεφαλιά του Κοντοέ έφυγε πάνω από την εστία του Αναστασόπουλου.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Καραλή.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Κορδέρο στη θέση του Μπουγαΐδη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Γιάντση.

30′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ της ΑΕΚ, άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Βενέτη.

26′ Ο Σταμογιαννος στη θέση του Χαμπλ.

17′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Κατίδης μετά τη σέντρα του Κοντοέ έπιασε την κεφαλιά αλλά είδε τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Λαγός και Παπαδημητρίου συνδυάστηκαν μέσα στην περιοχή αλλά το διαγώνιο σουτ του πρώτου από καλή θέση έφυγε άουτ.

7′ Το πρώτο σουτ στο ματς. Ο Κατίδης προσπάθησε από μακριά να νικήσει τον Αναστασόπουλο αλλά ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας έπεσε στη γωνία του και μπλόκαρε.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΕΚ (Μανώλης Παπαδόπουλος): Αραμπατζής, Κοντοές, Μπουγαΐδης (46′ Κορδέρο), Κουτρουμπής, Αρκούδας (67′ Παυλής), Γιάγκο, Ρίκκα (59′ Γροντής), Κατίδης, Λαγός, Παπαδημητρίου, Φουρτάδο.

Κέρκυρα (Άκης Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής, Ηλιάδης, Μπάρκογλου, Μοντέιρο, Τσουμάνης, Γιάντσης (84′ Κρητικός), Χαμπλ (26′ Σταμογιαννος), Ζουμπουλάκης, Βασιλόγιαννης (68′ Τσοκάνης).

Διαιτητής: Ιωαννίδης