ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Λάρισα 4-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Η ΑΕΚ επκράτησε άνετα της ΑΕΛ με τον Μπλάνκο να σκοράρει 2 φορές και από μία οι Λυμπερόπουλος, Δέλλας. Με δέκα η ΑΕΛ από το 77′.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

91′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4-0.

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο σέρβιρε στον Δέλλα ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0. Ο Μπλάνκο στην αρχή της φάσης ήταν οφσάιντ.

84′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μετίν με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Αραμπατζή.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λαγός εκτέλεσε το κόρνερ και ο Λυμπερόπουλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

81′ Ο Νταμπίζας τραυματίστηκε αλλά λόγω του ότι η ΑΕΛ δεν έχει άλλη αλλαγή σφίγγει τα δόντια και συνεχίζει όπως μπορεί.

77′ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Κανόμπιο. Ο Καλόπουλος του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Καφέ.

75′ Ο Λαγός στη θέση του Λεονάρντο.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Γκέρεμι.

66′ Ο Αμπουχατζίρα στη θέση του Μπλάζεκ.

65′ Ο Καφές στη θέση του Μάκου.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

57′ Ο Μπερνς στη θέση του Σκόκο και ο Γκέρεμι στη θέση του τραυματία Ρομέου.

55′ Αποβλήθηκε ο Χιμένεθ. Ο Ισπανός τεχνικός διαμαρτυρήθηκε έντονα διότι ο Καλόπουλος έκοψε μία επίθεση της ΑΕΚ, η οποία είχε πολύ καλές προοπτικές, με ανύπαρκτο φάουλ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Μετίν στη θέση του Βούζα.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

42′ Δυνατό σουτ του Βενετίδη το οποίο πέρασε λίγο άουτ.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Κανόμπιο.

39′ Σουτ του Μπλάζεκ με το αριστερό, εύκολα ο Αραμπατζής.

37′ O Λεονάρντο βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, κατέβασε τη μπάλα αλλά ο Αμπάρης πρόλαβε και απέκρουσε.

20′ Ο Σκόκο πέρασε τον Νταμπίζα μπήκε στην περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να γυρίσει τη μπάλα.

18′ Επικίνδυνη αντεπίθεση της Λάρισας, με τον Μπλάζεκ να ψάχνει τον Μακίνουα και την τελευταία στιγμή ο Μανωλάς να διώχνει σε κόρνερ.

10′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο “χτύπησε” ξανά. Ο Σκόκο έκανε το σουτ, ο Αμπάρης έδιωξε ασθενώς και ο Μπλάνκο από κοντά δεν δυσκολευτηκε να ανοίξει το σκορ. Στο ριπλέι φαίνεται ότι ο Μπλάνκο δεν είναι οφσάιντ αλλά είναι ο Λυμπερόπουλος που και αυτός κινήθηκε προς την μπάλα.

3′ Ο Λεονάρντο μπήκε από τα δεξιά, είχε την επιλογή του Μπλάνκο, όμως προτίμησε να τελειώσει μόνος του την προσπάθεια με δυνατό σουτ που μπλόκαρε ο Αμπάρης.

3′ Κεφαλιά του Μπλάνκο, μπλόκαρε εύκολα ο Αμπάρης.