ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – ΟΦΗ 1-1

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Λυμπερόπουλο αλλά η αποβολή του Μανωλά της στοίχισε και ο Λόπεθ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

93′ Ο Βάντο στη θέση του Λόπεθ.

87′ Ο Ζορμπάς στη θέση του Παπουλή.

85′ Ο Τσίτας στη θέση του Λεονάρντο.

83′ Ο Μπόντορ στη θέση του Πίτσου.

81′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Σίστς απέναντι στον Αραμπατζή σούταρε, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του.

79′ Ο Πίτσος από πλάγια σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

71′ Ο Μπέλεκ στη θέση του Λαγού.

66′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Λόπεθ με κεφαλιά νίκησε τον Αραμπατζή και έφερε το ματς στα ίσα. Ασίστ από τον Σίσιτς.

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπουλής με εξαιρετικό σουτ άγγιξε το γκολ αλλά ο Αραμπατζής έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

60′ Ο Μάκος στη θέση του Σιαλμά.

58′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Μανωλάς είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος σημείωσε το πέμπτο του γκολ στο πρωτάθλημα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λεονάρντο.

54′ Κίτρινη στον Λόπεθ.

47′ Αδύναμο σουτ του Σίσιτς στην αγκαλιά του Αραμπατζή.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Ατομική προσπάθεια του Σιαλμά, το σουτ του όμως κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

45′ Ο Λόπεζ πέρασε και τον Αραμπατζή αλλά πήγε πολύ πλάγια και όταν γύρισε τη μπάλα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ πρόλαβε να γυρίσει και να μπλοκάρει.

43′
Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο.

42′ Και πάλι ο σιαλμάς βγήκε στην πλάτης της άμυνας, κατέβασε τη μπάλα με το χέρι και ο βοηθός σήκωσε τη σημαία σταματώντας τον πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

40′ Ο Σιαλμάς βγήκε από πλάγια απέναντι στον Βεζυρίδη αλλά το τάκλιν του Ταυλαρίδη τον εμπόδισε και δεν μπόρεσε να στείλει όπως θα ήθελε τη μπάλα προς την εστία.

38′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος πάσαρε στον Λεονάρντο, ο οποίος έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Βεζυρίδη.

31′ Από πλάγια ο Λόπεζ σούταρε και η μπάλα έφυγε άουτ.

30΄ Η ΑΕΚ φτάνει εύκολα στην περιοχή του Βεζυρίδη αλλά δεν μπορεί να ολοκληρώσει με επιτυχία τις προσπάθειες της. Ο Λυμπερόπουλος με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.

28′ Πλασέ στην κίνηση του Λεονάρντο που πέρασε άουτ.

25′ Σέντρα του Γεωργέα με τον Βεζυρίδη να ακουμπάει λίγο τη μπάλα και να της αλλάζει πορεία πριν τη βρει ο Σιαλμάς.

22′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον Βεζυρίδη αλλά ο έμπειρος πορτιέρο του ΟΦΗ απέκρουσε εντυπωσιακά.

21′ Ο ΟΦΗ ζήτησε πέναλτι σε σπρώξιμο του Λαγού στον Λόπεθ. Ο παίκτης του ΟΦΗ έπεσε θεαματικά στο χορτάρι.

14′ Κεφαλιά του Μανωλά στην αγκαλιά του Βεζυρίδη.

11′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

9′ Σουτ του Σιαλμά, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Βεζυρίδης.

4′ Πολύ όμορφη ενέργεια του Λεονάρντο, το σουτ του όμως μπλόκαρε ο Λεονάρντο.