ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Τελευταία ενημέρωση: 10.12.2011 | 21:25
Πρώτη δημοσίευση: 10.12.2011 | 18:17

Η ΑΕΚ αγχώθηκε αλλά έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί της και διεύρυνε τη διαφορά της από τους διώκτες της στο πρωτάθλημα.

95' Κίτρινη κάρτα στον Αραμπατζή.

92' Ο Φεγκρούς τραυματίστηκε αλλά θα συνεχίσει.

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

87' Κίτρινη κάρτα στον Μπουζίντ.

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κυριάκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ απείλησε τον Αραμπατζή αλλά ο πορτιέρο της ΑΕΚ έδιωξε εντυπωσιακά.

84' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

74' Ο Ντάσιος στη θέση του Λίλα.

73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ο Κυριάκος εκτέλεσε το φάουλ, ο Μάκος άθελα του έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κώτσιος δεν δυσκολεύτηκε να ξαναβάλει τον ΠΑΣ στο ματς.

71' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο.

66' Ο Τσίτας στη θέση του Σιαλμά.

61' Ο Ρίκκα στη θέση του Κλωναρίδη.

59' Κίτρινη κάρτα στον Ανδράλα.

53' Ο Κυριάκος στη θέση του Ζαϊρί.

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Χοσέ Κάρλος σήκωσε τη μπάλα, ο Πάντος είχε εύκολο έργο αλλά στην προσπάθεια του να γυρίσει στον Φεγκρούς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

47' Καλό σουτ του Μπακαγιόκο, έδιωξε ο Αραμπατζής.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Κίτρινη στον Λιλα.

40' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Κλωναρίδη αλλά το σουτ του βρήκε σε ετοιμοτήτα τον Φεγκρούς.

27' Κίτρινη κάρτα στον Φεγκρούς.

22' Ο Ανδράλας στη θέση του Πατσατζόγλου.

15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Χοσέ Κάρλος μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Φεγκρούς, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα.

13' Δυνατό σουτ του Κλωναρίδη έφυγε άουτ.

10' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Καράμπελας με το δεξί προσπάθησε να κρεμάσει τον Φεγκρούς αλλά ο τερματοφύλακας των Ιωαννίνων απέκρουσε τη μπάλα και αυτή χτύπησε στο δοκάρι του.