ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Παναιτωλικός 1-0

Το γκολ του Λυμπερόπουλου στο 10′ έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ΑΕΚ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

87′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μπέλεκ απέναντι στον Τσενάμο, πλάσαρε αλλά αστόχησε.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Λυμπερόπουλο.

82′ Ο Φερνάντες στη θέση του Σιόντη.

80′ Ο Ακαλέ στη θέση του Άντι και ο Μπέλεκ αντί του Λεονάρντο.

68′ Ο Ρίκκα στη θέση του Γκερέιρο.

67′ Δυνατό αλλά άστοχο σουτ του Ρότσα.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

60′ Ο Ονουάτσι στη θέση του Θεοδωρίδη.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Καφέ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Καφές έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Τσενάμο.

38′ Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη που έφυγε άουτ.

36′ Γυριστό του Καφέ που έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Τσενάμο.

31′ Εξαιρετική πάσα με το τακουνάκι του Λυμπερόπουλου στον Σιαλμά ο οποίος όμως δεν μπόρεσε από καλή θέση να σημαδέψει σωστά.

17′ Ωραίο φάουλ του Ντολεζάι με τον Κωνσταντόπουλο να βρίσκει λίγο τη μπάλα και να σώζει την ομάδα του.

10′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο έκανε εξαιρετική προσπάθεια, γύρισε τη μπάλα στον Λυμπερόπουλο και ο τελευταίος με το 6ο του φετινό τέρμα άνοιξε το σκορ.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΕΚ (Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Καφές, Κοντοές, Μανωλάς, Γκερέιρο (68′ Ρίκκα), Λεονάρντο (80′ Μπέλεκ), Σιαλμάς, Μάκος, Λαγός, Γεωργέας, Λυμπερόπουλος

Παναιτωλικός (Λεμονής): Τσενάμο, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Ρότσα, Θεοδωρίδης (60′ Ονουάτσι), Χαριστέας, Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Σιόντης (82′ Φερνάντες), Άντι (80′ Ακαλέ), Καμαρά