ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – Πανιώνιος 1-0

Η ΑΕΚ επικράτησε του Πανιώνιου με 1-0 στο ΟΑΚΑ, σε ματς για την 20η αγωνσιτική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Κίτρινη κάρτα στον Φουρτάδο

86′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο.  Ο Σμυρλής στη θέση του Μενδρινού

Απέκρουσει ο Περιστερίδης το πέναλτι του Κατίδη και στη συνέχεια και την προβολή του Μητρόπουλου

83′ Πέναλτι για την ΑΕΚ που κέρδισε ο Σταματής

79′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ.  Τετ α τετ του Κατίδη που δεν πλασάρει εύστοχα

78′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φουρταδο στη θέση του Πετρόπουλου που αποθεώνεται

Έχει υποχωρήσει η ΑΕΚ, δίνοντας χώρο στον Πανιώνιο που βγαίνιε πιο εύκολα μπροστά

71′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ, με τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κωνσταντόπουλου

68′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σταματής στη θέση του Φούντα

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη

60′ Σουτ του Φούντα από πλάγια θέση αριστερά, ο Περιστερίδης έδιωξε. Στην συνέχεια της φάσης ο Μητρόπουλος έπιασε το σουτ, αλλά ο Πορτιέρε του Πανιώνιου μπλόκαρε

52′ Πρώτη καλή φάση του Πανιώνιου στο παιχνίδι. Ο Κωνσταντόπουλος πρόλαβε τον Γουνδουλάκη, στην καλύτερη στιγμή του Πανιωνίου στο ματς μέχρι τώρα

49′ Σουτ του Κατίδη έξω απ’ την περιοχή, ο περιστερίδης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κατίδης στη θέση του Γκερέιρο που τραυματίστηε στο γόνατο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

45+1′ Ο Γκερέιρο δεν μπορεί να συνεχίσει.

44′ Ευκαιρία μετά από πολλή ώρα για την ΑΕΚ με τον Πετρόπουλο να σουτάρει και την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια

37′ Κίτρινη κάρτα σε Σάμαρη και Φέτση

35′ Κίτρινη κάρτα στον Τόσκα

21′ Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Πετρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά τελευταία στιγμή ο Γουνδουλάκης έδιωξε με κεφαλιά σε κόρνερ

12′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0. Αριστοτεχνική εκτέλεση από τον Βραζιλιάνο με το αριστερό, απευθείας στη δεξιά γωνία του Περιστερίδη

11′ Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη

4′ Κεφαλιά του Πετρόπουλου που σηκώθηκε μόνος του, αλλά ο Περιστερίδης μπλόκαρε

1′ Ο Πετρόπουλος μπήκε στην περιοχή του Πανιωνίου, έκοψε ωραία τεέυταία στιγμή ο Αυλωνίτης σε κόρνερ