Σάββατο, 27 Απρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – ΑΕΚ 1-0

Ο Άρης με το γκολ του Λαζαρίδη “έκλεψε” τη νίκη από την καλύτερη ΑΕΚ και διεύρυνε το αήττητο σερί του στους 9 αγώνες.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

86′ Σουτ του Καφέ μπλόκαρε ο Βελλίδης.

83′ Ο Κλωναρίδης στη θέση του Βάργκας.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

79′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ Άρη. Ο Λαζαρίδης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ουμπίδες άνοιξε το σκορ.

76′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο που έφυγε λίγο άουτ.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα και στον Δέλλα.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.

68′ Ο Γιαννιώτας στη θέση του Καπετάνου και ο Λαγός αντί του Λεονάρντο.

67′ Η πρώτη σημαντική στιγμή στο δεύτερο μέρος. Ο Λεονάρντο γύρισε τη μπάλα στον Μπέλεκ αλλά ο Σανκαρέ πρόλαβε να κόψει τη μπάλα.

52′ Μακρινό και άστοχο σουτ του Ουμπίδες.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Δύο αλλαγές για τον Άρη. Φατί και Ακόστα αντί των Τριανταφυλλάκου και Παπαστεριανού.

46′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ στη θέση του Λυμπερόπουλου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

41′ Μακρινό άστοχο σουτ του Λυμπερόπουλου.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαζαχαρία.

31′ Σουτ του Καπετάνου που έφυγε μακριά από την εστία του Αραμπατζή.

19′ Καταιγιστική η ΑΕΚ που χάνει μεγάλες ευκαιρίες. Ο Σιαλμάς απέναντι στον Βελλίδη, σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη απέκρουσε.

15΄ Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα.

12′ Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Καράμπελας σέντραρε, ο Λεονάρντο γύρισε στον αμαρκάριστο Λυμπερόπουλο και ο τελευταίος… κατάφερε να αστοχήσει από πλεονεκτική θέση.

10′ Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος ελίχθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το τάκλιν του Παπαστεριανού έσωσε τον Άρη.

8′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος έστρωσε στον Λεονάρντο αλλά το σουτ στην κίνηση του Βραζιλιάνου από πλεονεκτικότατη θέση έφυγε άουτ.

3′ Σουτ του Νέτο έφυγε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Άρης (Μανουέλ Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Παπαζαχαρίας, Παπαστεριανός (46′ Φατί), Μίσελ, Καστίγιο, Σανκαρέ, Καπετάνος (68′ Γιαννιώτας), Λαζαρίδης, Τριανταφυλλάκος (46′ Ακόστα), Ούμπιντες.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Αραμπατζής, Γεωργέας, Κοντοές, Δέλλας, Καράμπελας, Μάκος, Καφές, Βάργκας (83′ Κλωναρίδης), Λεονάρντο (68′ Λαγός), Σιαλμάς, Λυμπερόπουλος (46′ Μπέλεκ).

Διαιτητής: Τάσος Κάκος