ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Ατρόμητος 0-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Κλεάνθης Βικελίδης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Ληξη αγώνα

89′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πρίτας στη θέση του Ντίκο

78′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τοπούζης στη θέση του Μίσελ

73′ Αλλαγή για τον ατρόμητο. ο Δημούτσις στη θέση του Γκαρσία

70′ Νέο κόρνερ από τον Άρη, καθώς πριν η μπάλα φτάσει στον Μίσελ, ο Ιτάνζ έδιωξε

69′ Ο Νέτο έκανε την πάσα στο κέντρο της άμυνας του Ατρομήτου και πριν ο Τσέζαρεκ γίνει κάτοχος της μπάλας, ο Πίτου Γκαρσία με τάκλιν πέταξε την μπάλα κόρνερ

67′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Τάτου

63′ Κίτρινη κάρτα στον Φατί

59′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπέλιτς στη θέση του Καραγκούνη

52′ μακρινό σουτ του Σκόνδρα, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ

50′ Ο Τάτος βρήκε χώρο έξω από την περιοχή του Άρη, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

Κίτρινη κάρτα στον Τσέζαρεκ, ο οποίος πήγε και διαμαρτυρήθηκε στον Σπάθα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Βικελίδης”

45+2′  Ο Σολτάνι πέταξε την μπάλα στο πρόσωπο του Επστάιν και είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα. Με δέκα παίκτες ο Άρης

38′ Μετά από σέντρα από δεξιά, ο Τσέζαρεκ προσπάθησε να κάνει την προβολή ο Σκόνδρας έδιωξε και ο Καπετάνος που ήταν μόνος του από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε επελπιστικά άουτ

35′ Εκτέλεση φάουλ του Νέτο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ιτάνζ

32′ Μακρινό σουτ του Σολτάνι η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

31′ Πολύ κοντά στο 0-2 ο Ατρόμητος, αλλά ο Σηφάκης είπε μεγάλο… όχι τόσο στο σουτ του Σκόνδρα, όσο και στο τετ-α-τετ με τον Πίττου Γκαρσία

29′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κασναφέρης στη θέση του Τόχα

27′ Μακρινό σουτ του Σολτάνι, η μπάλα πέρασε άουτ

26′ Ο Καραγκούνης έκανε την κάθετη, η Μήτρογλου βγήκε τετ-α-τετ με τον Σηφάκη αλλά από πλάγια θέση, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και ο αμυντικός του Άρη πρόλαβε και έδιωξε

22′ Σουτ του Τάτου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Σηφάκης μπλόκαρε εύκολα την μπάλα

19′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Εκτέλεση φάουλ από τον Πίττου Γκαρσία, ο Μήτρογλου με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ

16′ Ο Νέτο πήρε την μπάλα κάτω απ’ την μεσαία γραμμή έκανε κάθετη πάσα στον Καστίγιο που ξεπέρασε αμυντικούς και Ιτάνζ, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει, αφού άνοιξε πολύ την μπάλα

Καλός ρυθμός στο πρώτο 15λεπτο και από τις δυο ομάδες, με τον Άρη να έχει τον έλεγχο του αγώνα

11′ Σουτ του Καπετάνου, η μπάλα έφτασε στον Τσέζαρεκ, αλλά η φάση σταμάτησε -σωστά- γιατί ο βοηθός υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον παίκτη του Άρη

8′ Σουτ από τον Σολτάνι, μπλόκαρε ι Ιτάνζ

Κάτι παραπάνω από δέκα χιλιάδες ο κόσμος που βρίσκεται στο γήπεδο

2′ Ο Φυτανίδης γύρισε παρακινδυνευμένα την μπάλα με το κεφάλι στον Ιτάνζ που πρόλαβε και μπλοκάρει λίγο πριν την γραμμή

1′ Έναρξη αγώνα

Άρης: Σηφάκης, Νέτο, Μίσελ, Σολτάνι, Τόχα, Τσέζαρεκ, Καστίγιο, Φατί, Ντίκο, Καπετάνος, Λαζαρίδης

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Τομάς, Φυτανίδης, Τάτος, Επστάιν, Καραγκούνης, Γιαννούλης, Μήτρογλου, Ζουέλα, Πίτου Γκαρσία.

Διαιτητής: Σπάθας