14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Κέρκυρα 1-0

Με το γκολ του Αγκάνθο ο Άρης πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη στη Σούπερ Λίγκα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91′ Ο Καπετάνος δίνει τη θέση του στον Παντίδο.

82′ Ο Μαργαρίτης στη θέση του Νταμαρλή.

78′ Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Χαμπλ.

78′ Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Μπάρκογλου σούταρε και ο Βελλίδης έδιωξε.

75′ Σουτ του Γιάντση, μπλόκαρε ο Βελλίδης.

67′ Ο Γιάντσης στη θέση του Αγρίτη.

57′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Αγκάνθο σκόραρε σε δεύτερο σερί ματς.

56′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΡΗ. Ο Χαμπλ μάρκαρε τον Ψυχογιό και τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή. Ο διαιτητής εκτός από το πέναλτι έδωσε και κίτρινη στον Χαμπλ.

51′ Ο Νάστος στη θέση του Λεόν.

50′ Σουτ του Καπετάνου, μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Σουνας στη θέση του Γκέσιου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

34′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα.

30′ Σουτ του Γιαννιώτα, μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

20′ Ο Αγκάνθο σούταρε και ο Αναστασόπουλος απέκρουσε.

18′ Διπλή ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καραλής σούταρε ο Βελλίδης απέκρουσε και μετά από σύγχυση ο Καραλής έκανε νέο σουτ αλλά ήταν αδύναμο.

12′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάρκογλου.

Σέντρα στον αγώνα

ΑΡΗΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Αγκάνθο, Καπετάνος (91′ Παντίδος), Γκέσιος (46′ Σουνας), Πουλίδο, Γιαννιώτας, Νταμαρλής (82′ Μαργαρίτης), Ψυχογιός, Κοέλιο

ΚΕΡΚΥΡΑ (Άκης Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής, Ηλιάδης, Αγρίτης (67′ Γιάντσης), Μπάρκογλου, Λεόν (51′ Νάστος), Έντερ, Χαμπλ (78′ Διαμαντόπουλος) , Κοντοδήμος, Ζουμπουλάκης