14oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – ΠΑΟΚ 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι στο “Κλ. Βικελίδης”, μεταξύ του Άρη και του ΠΑΟΚ, για την 29η αγωνιστική της Superleague

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Ο Κίτσιου στη θέση του Κατσουράνη

90′ Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Νάτχο, πάνω απ’ την εστία του Διούδη η μπαλα.

88′ Δεύτερη κίτρινη στον Αγκάνθο και αποβολή (για σπρώξιμο στο πρόσωπο στον Μιγκέλ Βίτορ εκτός φάσης). και ο Άρης με δέκα παίκτες

86′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης στη θέση του Στοχ

81′ Κίτρινη κάρτα στον Αγγελούδη

79′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγγελούδης στη θέση του Κύργια.

78′ “Κοκορομαχία” Γλύκου – Αγκάνθου. Με επέμβαση Κομίνη, τα πνεύματα ηρέμησαν

Ανακοίνωση – σύσταση από τα μεγάφωνα, θα διακόψει οριστικά το ματς ο διαιτητής την επόμενη φορά

74′ Ο Νάτχο πήγε να εκτελέσει ένα φάουλ, ένα μπουκάλι έπεσε κοντά του, αλλά το πήγε στον διαιτητή Κομίνη, κάτι που προκάλεσε την αντίδραση των παικτών του Άρη. Νέα μικρή διακοπή

72′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη

70′ Κίτρινη κάρτα στον Γλύκο για διαμαρτυρία

67′ Η κατοχή μπάλας είναι 55% – 45% υπέρ του ΠΑΟΚ.

65′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Στοχ μέσ από την περιοχή και πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα βρλήκε στον Γθιαννίτση, άλλαξε την φορά της μπάλας, αλλά ο Διούδης έδιωξε με τα πόδια

64′ Σέντρα του Τζαβέλλα, η κεφαλιά του Αθανασιάδη πέρασε άουτ, χωρίς να ανησυχίσει τον Διούδη

63′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Λούκας

60′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Καραγιάννης στη θέση του Σουνά

58′ Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, ο Βίτορ έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ

54′ Σουτ του Κατσουράνη μέσα απο την περιοχή, η μπάλα άου. Ο Αγκάνθο έτρεξε να τον μαρκάρει

51′ Κίτρινη κάρτα σε Νάτχο και Τζαβέλλα

Δεύτερο ημίχρονο στο ματς

Η διακοπή του ημιχρόνου φτάνει τα 20 λεπτά και μόνο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων είναι στον αγωνιστικό χώρο. ο κ. Κομίνης ζητά εγγυήσεις από τις δύο ομάδες ότι το ματς θα ξεκινήσει κανονικά.

Παίκτες και παράγοντες και των δύο ομάδων διαμαρτύρονται στον Κομίνη στο κέντρο του γηπέδου. να δούμε τι θα ακολουθήσει στο δεύτερο ημίχρονο…

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Βικελίδης”

45+6′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο, που πήγε και τσακώθηκε με τον Στοχ

45’+6′ Τέσσερα καθίσματα έπεσαν δίπλα στον πάγκο του ΠΑΟΚ, ο Γιώργος Γεωργιάδης κλώτσησε το ένα από αυτά.

45+5′ Κίτρινη σε Αθανασιάδη και Οικονομόπουλο.

45+5′ Κόκκινη κάρτα στον Κάτσε, με δέκα ο ΠΑΟΚ

Μεγάλη ένταση στον αγωνιστικό χώρο, μετά από σκληρό φάουλ του Κάτσε στον Κύργια. Τζαβέλλας, Βαγγέλι, Αθανασιάδης, πολύς κόσμος έρχονται στα χέρια!

45′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Αυτογκόλ του Οικονομόπουλου! Ο Αθανασιάδης έψαξε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Οικονομόπουλος βρήκε τη μπάλα άθελά του και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Διούδη με απίθανο τρόπο

41′ Σουτ του Νάτχο από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πολύ ψηλά

40′ Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη

33′ Σουτ του Στοχ από πλάγια δεξιά, άουτ η μπάλα

33′ Σουτ του Μανιά από πλεονετκική θέση, μπλόκαρε ο Γλύκος

27′ Η κατοχή μπάλας είναι 66% -34% υπέρ του ΠΑΟΚ

26′ Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα κόντραρε και ο Διούδης μπλόκαρε εύκολα.

Κίτρινη κάρτα στον Τάτο γιατί έβγαλε τη φανέλα του. από μέσα φορούσε φανελάκι του συνδέσμου “Super3” με το σύνθημα “Don’t give up the fight”

23′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Εκέλεση φάουλ του Τάτου από 35 μέτρα -από τον άξονα- η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Γλύκου και πήγε στα δίχτυα του ΠΑΟΚ

Άρχισε ξανά το ματς

18′ Διακοπή στο ματς, έφυγαν κάποια αντικείμενα από την εξέδρα στον πάγκο του ΠΑΟΚ

13′ Κίτρινη κάρτα στον Καμινιώτη

5′ Νέο σκληρό μακάρισμα, αυτή την φορά από τον βαγγέλη στον λούκας

1′ Δυνατό μαρκάρισμα του Τσουμάνη στον Στοχ και.. νεύρα μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων. Πολλές οι συστάσεις του Κομίνη στους παίκτες. θα μπορούσε να δει κάρτα ο Τσουμάνης.

Έναρξη του αγώνα

Μικρή ένταση μεταξύ των αναπληρωματικών του ΠΑΟΚ και οπαδών του Άρη. Μία διμοιρία των ΜΑΤ πήρε θέση πίσω από τον πάγκο του “δικέφαλου του Βορρά”.

Οι συτνθέσεις των δυο ομάδων:

Άρης (Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Αγκάνθο, Τάτος, Τσουμάνης, Καμινιώτης, Βαγγέλη, Μανιάς, Σουνάς

ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Πέρεθ, Στοχ, Βίτορ, Κάτσε, κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Αθανασιάδης, Νάχτο