ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Παναθηναϊκός 3-1

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.
Οι “πράσινοι” γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα, χάνοντας στην έδρα του Άρη με 3-1.
90′ Κίτρινη κάρτα στον Ρούντολφ

85′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο μαυρίας στη θέση του Κουίνσι

83′ Ο Καστίγιο έφυγε στην αντεπίθεση, έφτασε απέναντι στον Καπίνο, αλλά άργησε χαρακτηριστικά να πλασάρει και κόπηκε από τους αμυντικούς!

80′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καπετάνος στη θέση του Παπαστεριανού

76′ Εκτέλεση κόρνερ του Ουμπίντεζ από αριστερά, κεφαλιά του Σανκαρέ, ο Σαριέγκι έδιωξε σε κόρνερ

74′ Δυνατό σουτ του Ρούντολφ από αριστερά, ο Βελλίδης απέκρουσε αρχικά και εν συνεχεία έδιωξε σε κόρνερ προ του Λέτο

71′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πετρόπουλος στη θέση του Ζεκά

61′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καστίγιο στη θέση του Γιάκομπ

60′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρούντολφ στη θέση του Κλέιτον

55′ Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα

50′ Δυνατό σουτ του Ουμπίντες από δύσκολη γωνία, ο Καπίνο έδιωξε δύσκολα

48′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 3-1. Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Νέτο με υπέροχη εκτέλεση φάουλ άφησε άγαλμα τον Καπίνο

Έναρξη δευτέρου μέρους

Αλλαγή για τον Άρη. Ο Νέτο στη θέση του Γιαννώτα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα

45′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-1. Σέντρα του Φατί από δεξιά, ο Σαριέγκι στην προσπάθεια του να διώξει έκανε τραγικό λάθος, η μπάλα έφτασε στον Ντίκο που με δυνατό σουτ από αριστερά έκανε το 2-1

38′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-1.Εκτέλεση φάουλ του Λέτο από τα δεξιά, ο Μπουμσόνγκ με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα

35′ Πρώτη καλή φάση για Παναθηναϊκό. Σούτ του Κλέιτον έξω απ’ την περιοχή, η μπάλκα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βελλίδη.

26′ Ο Σαριέγκι έχασε τον Ιάκομπ, ο Ρουμάνος μπήκε στην περιοχή αλλά το κοντρόλ που έκανε δεν ήταν καλό και μπλόκαρε ο Καπίνο

20′ Ο Σπάθας έβγαλε κίτρινη κάρτα σε Σανκαρέ και Λέτο

19′ Σέντρα του Κουίνσι από αριστερά, ο Βελλίδης μπλόκαρε προ του Λέτο

18′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

15′ Αδύναμο σουτ του Κατσουράνη έξω από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία του Άρη

12′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Σέντρα του Μίσελ από αριστερά, ο Τσέζαρεκ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο

11′ Ο Καπίνο κράτησε το μηδέν για τον Παναθηναϊκό, σε τετ-α-τετ με τον Τσέζαρεκ

Τρεις φάσεις στο εξάλεπτο έχει ο Άρης και πιέζει τον Παναθηναϊκό.

6′ Ο Ούμπιντες σούταρε δυνατά, ο Καπίνο απέκρουσε, η μπάλα πήγε και πάλι στον Αργεντινό αλλά συρτή σέντρα πέρασε ανεκμετάλευτη

5′ Ο Ουμπίντεζ μπήκε στην περιοχή από αριστερά, σούταρε, ο Καπίνο έδιωξε αρχικά, η μπάλα έφτασε ξανά στον μέσο του Άρη, με την επέμβαση του Μπουμσόνγκ οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν σε κόρνερ