ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Πανιώνιος 2-1

Ο Άρης επικράτησε εντός έδρας του πανιώνιου με 2-1, σε ,ατς για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+4′ Ο Καμπάνταης βγήκε τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, όμως ο τερματοφύλακας του Άρη πρόλαβε και έδιωξε τη μπάλα.

90+1 Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη

84′ Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη για διαμαρτυρία

83′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Καμπάντη στη θέση του Γουνδουλάκη.

81′ Εκτέλεση φάουλ με τον Παπαστεριανό, ο Ρόκα έπιασε την κεφαλιά και έστειλε κατά λάθος τη μπάλα προς την εστία του Περιστερίδη, όμως ο Έλληνας τερματοφύλακας έδιωξε τη μπάλα.

79′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-1. Σέντρα του Οικονομόπουλου από τα δεξιά, ο Αγκάνθο με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Περιστερίδη για το προβάδισμα των “κίτρινων”.

77′ Σέντρα του Τριανταφυλλάκου από τα δεξιά, ο Περιστερίδης έδιωξε τη μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Καραγιάννη.

71′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα

69′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παναγιωτούδης στη θέση του Οκόγιε

69′ Αμφισβητούμενη φάση, με τον Περιστερίδη να βρίσκει τον Αγκάνθο μέσα στην περιοχή και τον Γιάχο να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Ο πορτιέρε του Πανιώνιου έδειξε να ανατρέπει τον ισπανό επιθετικό του Άρη

65′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Αγγελούδη και ο Οικονομόπουλος στη θέση του Σουνά

64′ Πιεστικός στα τελευταία λεπτά ο Άρης, όμως έχει πρόβλημα στη τελική πάσα

57′ Κίτρινη κάρτα στον Μαργαρίτη

55′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγκάνθο στη θέση του Γιαννιώτα

Ο Γιαννιώτας χτύπησε στο χέρι και δεν μπορεί να συνεχίσει

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη

42′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1. Σέντρα του Ρόκα από τα αριστερά, άστοχη έξοδος του Βελλίδη, η μπάλα έφτασε στον Ντούνη, ο οποίος σε άδεια εστία δεν δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους.

39′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Δυνατό σουτ του Σάμαρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Βελλίδη.

35′ Ο Περιστερίδης είχε βγει εκτός εστίας για να απομακρύνει τη μπάλα, αυτή εν τέλει κατέληξε στον Καραγιάννη, ο οποίος έκανε το σουτ και τελευταία στιγμή έδιωξε τη μπάλα η άμυνα του Πανιωνίου

31′ Ο Ντούνης έδωσε στον Οκόγιε, όμως πριν σουτάρει ο Νιγηριανός, οι αμυντικοί του Άρη έδιωξαν τη μπάλα.

29′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Σουτ από τον Σουνά, η μπάλα έφτασε στον Αγγελούδη, αυτός σούταρε, τον σταμάτησε πρώτη φορά ο Περιστερίδη, όμως τη δεύτερη φορά ο επιθετικός του Άρη κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. κακή αντίδραση της άμυνας του Πανιώνιου στη φάση

17′ Βγήκε μια κάθετη πάσα για τον Γιαννιώτα, τελευταία στιγμή ο Περιστερίδης βγήκε έξω από την περιοχή του και απομάκρυνε τη μπάλα

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης, χωρίς κάτι αξιόλογο ακόμα

Ο Άρης πιέζει ψηλά και προσπαθεί να απειλήσει την εστία του Περιστερίδη

2′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γουνδουλάκη, ο Βελλίδης μπλόκαρε τη μπάλα.

1′ Έναρξη του αγώνα

Άρης (Λούκας Αλκαράθ): Βελλίδης, Γιαννίτσης, Καζναφέρης, Αγγελούδης, Παπαστεριανός, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Μαργαρίτης, Σουνάς, Καραγιάννης, Πράτα Κοέλιο.

Πανιώνιος (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Τόσκας, Ρόκας, Ανδράλας, Γουνδουλάκης, Σάμαρης, Ντούνης, Οκόγιε, Κολοβός.

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)