ΤΕΛΙΚΟ: Άρης-Λεβαδειακός 4-0 – Βέροια-ΟΦΗ 0-0

ΦΩΤΟ NEWSIT.

Παρακολουθήστε τις δυο αναμετρήσεις για της 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ και στην Θεσσαλονίκη

ΛΗΞΗ στην Βέροια

90+3′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης βγήκε στην αντεπίθεση, σε τετ-α-τετ με τον Λόπεζ, όμως ο γκολκίπερ της Βέροιας κράτησε το μηδέν με εξαιρετική επέμβαση

90+2′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Κόστλι έπιασε την κεφαλιά από κοντά, όμως ο Γουναρίδης από κοντά έκανε εντυπωσιακή απόκρουση και κράτησε το μηδέν

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για μαρκάρισμα στον Γεωργιάδη

90′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Ολαϊτάν προώθησε την μπάλα με το στήθος, βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον Γουναρίδη, όμως το σουτ του δεν ήταν καλό και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του ΟΦΗ

86′ Κίτρινη κάρτα στον Γουναρίδη για καθυστερήσεις

83′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ηρακλής στη θέση του Γιαννιώτα

81′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Βιτώρου

80′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 4-0. Γύρισμα του Αγκάνθο από αριστερά, ο Τάτος με συρτό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 4-0

80′ Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ρεάνο στη θέση του Γεωργέα

77′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος δίνει τη θέση του στον Ζαχαράκη.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρ

72′ Κίτρινη κάρτα στον Κόστλι

68′ Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ομοκάκε στη θέση του Καλτσά

67′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 3-0. Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Τάτου, ο Γιαννιώτας πετάχτηκε στο ύψος του πέναλτι και με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο του τέρμα στο ματς

68′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Πουλίδο που δεν μπορεί να συνεχίσει.

65′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Μπουμάλ παίρνει τη θέση του Ακόστα

64′ Ευκαιρία για τη Βέροια. Κεφαλιά του Καλογέρη μέσα απο την περιοχή, μπλόκαρε ο Γουναρίδης

62′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Βερόν, μέσα ο Μακρής

57′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος πέρασε τον Λόπεζ, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σε κενή εστία.

54′ Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, κεφαλιά του Αγκάνθο στο δεύτερο δοκάρι, ο Κυριακίδης μπλόκαρε.

48′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-0. Σέντρα του Παπαστεριανού από δεξιά, ο Γιαννιώτας με προβολή από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0.

46′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. ο Ροτζέριο πέρασε στη θέση του Κόρμπου.

Ξεκινούν τα δεύτερα 45λεπτα στα δυο ματς

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Θεσσαλονίκη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Βέροια

45′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπαζογλου πέρασε και το Λόπες, έστρωσε στον Μπανούση το σουτ του οποίου έδιωξε ο Μπάρμπας

40′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτώρο

38′ Νέα ευκαιρία για τη Βέροια. Κόρνερ του Γκιγιέρμο απο δεξιά, κεφαλιά του Ορέστες, η μπάλα πέρασε άουτ

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντί για φάουλ στον Γιαννιώτα.

35′ Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Καλτσάς γύρισε απο δεξιά, ο Γκιγιέρμο μόνος του απο το πέναλτι σούταρε άσχημα στα χέρια του Γουναρίδη

24′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κόρνερ του Βερόν απο αριστερά, πετάχτηκε ο Σαρ στο πρώτο δοκάρι όμως η κεφαλιά του έφυγε δίπλα απο το δοκάρι

22′ Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Γεωργιάδης μπήκε απο δεξιά στην περιοχή γύρισε παράλληλα την μπάλα όμως ο Κόστλι δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα

18′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Καζναφέρη από δεξιά, ο Κυριακίδης δεν υπολόγισε σωστά, όμως ο Αγκάνθο δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

17′ Πρώτη φάση για Λεβαδειακό. Συρτό σουτ του Μαχαίρα από πλάγια θέση δεξιά, ο Διούδης μπλόκαρε χωρίς δυσκολία

14′ Καλή στιγμή για τη Βέροια. Σουτ του Γεωργιάδη έξω απο την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω απο το δοκάρι του Γουναρίδη

13′ Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννιώτα από αριστερά, κεφαλιά του Πουλίδο στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα έφυγε άουτ

10′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου, για μαρκάρισμα στον Παπαστεριανό. Θα μπορούσε να δει ακόμα και κόκκινη ο παίκτης του Λεβαδειακού!

8′ Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση, για φάουλ στον Ολαϊτάν.

4′ Καλή ευκαιρία για τη Βέροια. Σέντρα του Γκιγιέρμο Πέρεθ, Κόστλι και Ολαϊτάν δεν κατάφεραν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα

2′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Εκτέλεση κόρνερ του Τάτου από δεξιά, ο Παπαστεριανός πήρε την πρώτη κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Κοέλιο και εκείνος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ