Παρασκευή, 29 Μαρ.

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 1-1

Ο Λεονάρντο σκόραρε στο 86′ και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην ΑΕΚ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ Σουτ του Περόνε έφυγε άουτ.

91′ Ο Χούλι στη θέση του Ροζέριο Μάρτινς. Ο Περόνε έχει επιστρέψει στο ματς.

89′ Κίτρινη κάρτα στον Καφέ.

88′ Καλό σουτ του Γκερέιρο με τον Μπαντή να διώχνει σε κόρνερ.

86′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης με εξαιρετική ατομική προσπάθεια πάσαρε στον Λεονάρντο και ο Βραζιλιάνος με το όγδο φετινό του τέρμα έφερε το ματς στα ίσα. Ο Αστέρας έπαιζε με 10 παίκτες αφού ο Περόνε τραυματίστηκε και ήταν εκτός γηπέδου.

80′ Φαουλ του Φορμίκα, μπλόκαρε ο Κωνσταντόπουλος.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

75′ Ο Γκερέιρο στη θέση του Κάρλος.

71′ Κίτρινες κάρτες σε Μπαρτολίνι και Λυμπερόπουλο.

69′ Ο Κλωναρίδης στη θέση του Σιαλμά.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

63′ Ο Φούντας κάνει ντεμπούτο στα 16 του χρόνια. Πήρε τη θέση του Μάκου.

62′ Σουτ του Κάρλος λίγο άουτ.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα και ο Ναβάρο με ψύχραιμο πλασέ μετά την ασίστ του Ροζέριο άνοιξε το σκορ.

53′ Ο Λεονάρντο εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Μπαντής έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

51′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο πάσαρε στον Μπρέσκα που ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει αλλά ο Κωνσταντόπουλος με εκπληκτική απόκρουση κράτησε το μηδέν.

50′ Ο Μπρέσκα στη θέση του τραυματία Ράγιος.

Σέντρα στον δεύτερο μέρος.

46′ Ο Περόνε στη θέση του Σολάκη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ Άστοχο σουτ του Χοσέ Κάρλος από καλή θέση.

41′ Ωραία συνεργασία των παικτών του Αστέρα που ολοκληρώθηκε με την κακή επιλογή του Ράγιος.

40′ Δυνατό αλλά πολύ άστοχο σουτ του Ροζέριο.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Σολάκη.

28′ Ο Ράγιος έκανε πολύ ωραίο σουτ, όμως ο Κωνσταντόπουλος έπεσε στη γωνία του και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

17′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Ο Χοσέ Κάρλος από καλή θέση σούταρε, η μπάλα κόντραρε και ο Μπαντής έδιωξε με δυσκολία.

2′ Ο Ουσέρο σούταρε αλλά ο Κωνσταντόπουλος μπλόκαρε.

Σέντρα στον αγώνα.

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Μπαντής, Τσαμπουρής, Φορμίκα, Κουρμπέλης, Μπαρτολίνι, Ουσέρο, Χουανίτο, Μάρτινς (91′ Χούλι), Σολάκης (46′ Περόνε), Ράγιος (50′ Μπρέσκα), Ναβάρο.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Κωνσταντόπουλος, Γεωργέας, Μανωλάς, Κοντοές, Καράμπελας, Μάκος (63′ Φούντας), Καφές, Χοσέ Κάρλος (75′ Γκερέιρο), Λεονάρντο, Σιαλμάς (69′ Κλωναρίδης), Λυμπερόπουλος.