ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ 3-1

Η Ένωση ηττηθηκε με 3-1 στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης. Μικρή διακοπή στο 71′. Οπαδοί της ΑΕΚ πέταξαν καθίσματα στον αγωνιστικό χώρο.

90’+1′ Ο Πιπίνης στη θέση του Ράγιος

89′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Περόνε πέρασε ο Έγκον

76′ Κίτρινη Κάρτα στον Φορμίκα

Άρχισε πάλι το ματς

Διακοπή στο 72′. Οπαδοί της ΑΕΚ πετάνε καθίσματα στον αγωνιστικό χώρο

71′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 3-1. Υπέροχος συνδυασμός του Ντε Μπλάσις με τον Περόνε, ο Αργεντινός “εκτελεί” τον Κωνσταντόπουλο

70′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο στη θέση του Ρίκα

67′ Αλλαγή για την ΑΕΚ Ο Σταματής στη θέση του Γροντή

64′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-1. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την κόντρα επίθεση με τον Ναβάρο από αριστερά να δίνει παράλληλα για τον Ράγιος, ο οποίος πλάσαρε έυστοχα τον Κωνσταντόπουλο.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Γροντή

63′ Σουτ του Φούντα, μετά από λάθος έξοδο του Μπαντή και κακή κεφαλιά του Γιάγκο, αλλά κοντράρει τα σώματα.

60′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο στη θέση του Φέτση

53′ Κίτρινη κάρτα στον Αλβάρες

Χωρίς ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Οι περισσότερες ευκαιρίες του Αστέρα έχουν δημιουργηθεί από την αριστερή πλευρά της άμυνας της ΑΕΚ.

36′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Ο Περόνε έφυγε στην πλάτη της άμυνας, γύρισε την μπάλα στον Ντε Μπλάσις, ο Αρκούδας, οριακά δεν πρόλαβε να διώξει την μπάλα και ο Ντε Μπλάσις έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

32′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Καλαντζή

Ο Αστέρας έχει πάρει τώρα την κατοχή της μπάλας, μη μπορώντας όμως να δημιουργήσει φάσεις

25′ Σουτ του Φούντα, μετά από ωραία ενέργεια του Ρίκκα, η μπάλα έφυγε άουτ.

20′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 0-1. Ο Γροντής εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Γιάγκο πήρει καλύτερη θέση από τον Καστέλς, η μπάλα στρώθηκε στον Κουτρουμπή, ο οποίος ανοίξε με κοντινό πλασέ το σκορ για την Ένωση.

12′ Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Πετρόπουλου, κακή έξοδος του Μπαντή, αλλά ο Ρίκκα δεν προλαβαίνει να πλασάρει σε κενή εστία.

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα όταν μετά τη σέντρα  του Ναβάρο, ο Περόνε έπιασε ολομόναχος την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αδύναμη στα χέρια του Κωνσταντόπουλου.

9′ Ο Ναβάρο μπήκε από δεξιά, έκανε το γύρισμα, αλλά ο Περόνε δεν μπόρεσε να πλασάρει.