Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λιακάδα 17 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 2-2

Τελευταία ενημέρωση: 04.04.2012 | 18:30
Πρώτη δημοσίευση: 04.04.2012 | 16:01

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Ατρόμητος βρίσκεται στον τελικό κυπέλλου Ελλάδος, μετά από ένα εκπληκτικό ματς στην Τρίπολη.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

96' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Σκόνδρας δέχτηκε για καθυστέρηση τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

94'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος έφυγε στην κόντρα, πέρασε αρχικά τον Μπαντή, σέντραρε αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα σταμάτησε τον Μήτρογλου.

89'
Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

86'
Ο Σολάκης στη θέση του Πουλίδο.

85'
Σουτ του Φρανκού που έφυγε άουτ.

83' Ο αγώνας συνεχίζεται.

81' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω των αντικειμένων που πέφτουν από την εξέδρα.

78'
Ο Φρανκού στη θέση του Ροζέριο.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Ο Πουλίδο έκανε ολέθριο λάθος και ο Μήτρογλου που πήρε το "δώρο" έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου για τον πανηγυρισμό του.

71'
Ο Αναστασάκος στη θέση του Σφακιανάκη.

65'
Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος πλάσαρε αλλά ο Χουανίτο έδιωξε τη μπάλα και έσωσε την ομάδα του.

63'
Ο Μπρέσκα στη θέση του Περόνε.

62'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου βρέθηκε απέναντι στον Μπαντή αλλά ο διεθνής επιθετικός δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

59'
Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Ιγκλέσιας.

54'
Κίτρινη κάρτα στον Χουανίτο.

53'
Ο Επστάιν στη θέση του Γιαννούλη.

46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Ράγιος σέντραρε, ο Φυτανίδης δεν έδιωξε σωστά, ο Περόνε με κεφαλιά πάσα σέρβιρε στον Ναβάρο και ο Ισπανός από κοντά έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40'
Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ράγιος με ωραία κίνηση έφτασε απέναντι στον Ιτάνζ, πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

30'
Μακρινό σουτ του Ουσέρο, ο Ιτάνζ αιφνιδιάστηκε αλλά κατάφερε με τα πόδια να απομακρύνει τη μπάλα.

26'
Σέντρα του Ναβάρο, κεφαλιά του Περόνε που έφυγε άουτ.

21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Ροζέριο Μάρτινς νίκησε τον Ιτάνζ και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Ατρόμητος κρατάει ακόμη την πρόκριση στα χέρια του.

19' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Γιαννούλης ανέτρεψε τον Ναβάρο και ο Κάκος έδειξε την εσχάτη των ποινών ενώ κιτρίνισε και τον παίκτη του Ατρομήτου.

18'
Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Εξαιρετική αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Μήτρογλου να πασάρει στον Τάτο και ο τελευταίος πλάσαρε σωστά ανοίγοντας το σκορ.

11'
Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

9'
Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μήτρογλου που ανάγκασε τον Μπαντή να διώξει σε κόρνερ.

6' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Αστέρα. Ο Μπαρτολίνι ανέτρεψε τον Τάτο που έβγαινε μόνος του απέναντι στον Μπαντή και ο Κάκος έδειξε σωστά την κόκκινη κάρτα.

Σέντρα στον αγώνα

Ένταση υπήρξε στο μπουθ που φιλοξενούνται ο πρόεδρος του Ατρομήτου και ο δήμαρχος Περιστερίου. Ο Γιώργος Σπανός και ο Ανδρέας Παχατουρίδης είχαν έντονη λογομαχία με οπαδούς του Αστέρα Τρίπολης, λίγο πριν τη σέντρα του αγώνα.