ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα 0-0

Χωρίς γκολ έληξε η αναμέτρηση του Αστέρα τρίπολης με την Κέρκυρα.

Τέλος του αγώνα

88′ Κίτρινη κάρτα στον Γκαλίνοβιτς

86′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαμπλ στη θέση του Καλαντζή

83′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κερ στη θέση του Μπαρτολίνι

78′ Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα. ο τσαμπούρης έπιασε το πλασέ στην κίνηση μέσα απ’ την περιοχή, αλλά η μοπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

77′ Για μία ακόμη φορά ο Γκαλίνοβιτς κράτησε το μηδέν, σε σουτ του Χούλι

72′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αγρίτης στη θέση του Μετίν

70′ Πολύ καλή προσπάθεια για τον Έγκον του Αστέρα και σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σέσμα στη θέση του Μπακασέτα

66′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Αμπντούλ. Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει η Κέρκυρα

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Τετ α τετ ο Ουσέρο με τον Γκαλίνοβιτς, ο Κροάτης έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.

60′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μπάρκογλου στη θέση του Μαζνόφ

58′ Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Έγκον στη θέση του Ράγιος

Η ίδια εικόνα και από τις δυο ομάδες στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δυο ομάδες

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

44′ Καλή φάση για τον Αστέρα, λίγο πριν το ημίχρονο. Ο Γκαλίνοβιτς βγήκε εκτός εστίας κι έδιωξε λανθασμένα τη μπάλα, όμως οι γηπεδούχοι δεν το εκμεταλλεύτηκαν.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοδήμο

38′ κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

33′ Κίτρινη κάρτα στον Γκουστάβο. Τρίτη κίτρινη κάρτα για παίκτη της Κέρκυρας

32′ Τρομερό σουτ του Γκουστάβο, ο Χακόμπο θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

26′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπντούλ

25′ Νέο μακρινό σουτ του Αστέρα, από τον Ράγιος, πάλι ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε.

24′ Μακρινό σουτ του Ουσέρο, ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε με ευκολία

21′ Σέντρα του Τσαμπούρη από τα δεξιά, ο Μπακασέτας πήρε μία κεφαλιά, η μπάλα όμως περασε άουτ

20′ Κίτρινη κάρτα στον Βέντζελ

16′ Ατομική προσπάθεια από τον Χούλιο του Αστέρα, που ξεπέρασε δυο αντιπάλους, μπήκε από δεξιά στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε σε πόδι αμυνόμενου κι ο Γκαλίνοβιτς μπλόκαρε εύκολα

15′ Παιχνίδι κέντρου με αρκετές λάθος μεταβιβάσεις και από τις δυο ομάδες

10′ Πιο επιθετικοί οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του αγώνα

6′ Κάθετη πάσα του Μετίν στον Καλατζή, ο Χακόμπο βγήκε εγκαίρως και πρόλαβε τον φορ της Κέρκυρας

Λίγος κόσμος στο γήπεδο. Περίπου 2.000 οπαδοί βρίσκονται στις εξέδρες. Κάνει πολύ ζέστη στην τρίπολη και η ώρα διεξαγωγής του αγώνα δεν βοηθάει…