ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-1

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.
Τελευταία ενημέρωση: 22.12.2010 | 19:24
Πρώτη δημοσίευση: 22.12.2010 | 16:43

Οι ερυθρόλευκοι χάρη στο γκολ του Ιμπαγάσα 4 λεπτά πριν το τέλος νίκησαν τον Αστέρα στην Τρίπολη και πήραν το εισιτήριο για τους "8" του κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ. Με 10 ο Ολυμπιακός από το 77' λόγω αποβολής του Μέλμπεργκ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Ζαϊρί έκανε ωραία κίνηση από δεξιά, πάσαρε στον Ιμπαγάσα ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Ντεγκρά.

85' Σουτ του Φορτούνη άουτ.

84' Ο Ποτουρίδης στη θέση του Ριέρα.

81' Ο Φρανκού στη θέση του Λαδάκη.

77' Αποβολή για τον Ολυμπιακό. Ο Μέλμπεργκ έκανε φάουλ πάνω στον Φορτούνη και ο Καλόπουλος του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

75' Ο Φουστέρ στη θέση του Πάντελιτς.

70' Ο Ζαϊρί στη θέση του Γκαλίτσιου.

69' Ο Κερ στη θέση του Κρις.

69' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντελιτς έκανε εξαιρετική κίνηση αλλά ο Ντεγκρά απέκρουσε.

68' Σουτ του Μπαστία, απομάκρυνε με το κεφάλι ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης παρακολουθεί το ματς της ομάδας του

65' Ο Ουρτάδο από καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Ντεγκρά.

60' Η πρώτη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μέλμπεργκ πάσαρε στον Ριέρα ο οποίος πιεζόμενος δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε και ο Ντεγκρά μπλόκαρε εύκολα.

56' Ο Φουρτούνης στη θέση του Μπακασέτα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Λήξη ημιχρόνου. Καλύτερος ο Ολυμπιακός σε όλη τη διάρκεια του ματς, έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες κόντρα στον Αστέρα που έχει εντελώς παθητικό ρόλο.

44' Σουτ του Πάντελιτς πέρασε άουτ.

42' O Μοντέστο πάσαρε στον Μιραλάς ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο Ντεγκρά αντέδρασε σωστά.

38' Ωραία συνεργασία Ιμπαγάσα-Μιραλάς, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

34' Η καλύτερη φάση του Αστέρα. Ο Μπακασέτας με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πάρντο.

32' Κίτρινη κάρτα στον Μέλμπεργκ.

22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μοντέστο βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής, απέναντι μόνο στον Ντεγκρά, αλλά το δεξί σουτ ήταν κάκιστο.

21' Ο Ιμπαγάσα επιχείρησε το πλασαριστό σουτ με το αριστερό, αλλά ο Ντεγκρά έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

16' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

14' Φιλόδοξη προσπάθεια από τον Πάντελιτς που προσπάθησε εκτός περιοχής να πλασάρει τον Ντεγκρά χωρίς να τα καταφέρει.

11' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ριέρα και Μιραλάς δεν μπόρεσαν από καλές θέσεις να νικήσουν τον Ντεγκρά.

Σέντρα του αγώνα.

Παρουσία του Βαγγέλη Μαρινάκη αλλά και περίπου 2000 φίλων του Ολυμπιακού θα γίνει το ματς που είναι νοκ-άουτ, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει επαναληπτικός στο Γ. Καραϊσκάκης χωρίς να μετράνε τα εκτός έδρας γκολ.