Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-0

Τελευταία ενημέρωση: 06.11.2011 | 19:06
Πρώτη δημοσίευση: 06.11.2011 | 16:49

Οι Αρκάδες επικράτησαν του ΠΑΟΚ με 1-0, σε ματς για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας,

ΛΗΞΗ αγώνα

90+4' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου

90+2' Αποβλήθηκε από τον πάγκο του ΠΑΟΚ ο προπονητής τερματοφυλάκων, Στέφανος Αϊβαλιώτης.

88' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς γέμισε στην περιοχή του Αστέρα, ο Λεονάρντο έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο.

82' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Περόνε

80' ΄Σέντρα-σουτ του Μπρέσκα από τ' αριστερά (δύσκολη γωνία), η μπάλα πέρασε άουτ

77' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε

75' Ο Γιάννου... χόρεψε την άμυνα του Αστέρα, "έσπασε" την μπάλα στον Βιεϊρίνια, αλλά το σουτ του Πορτογάλου πέρασε ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο

70' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπρέσκα στη θέση του Χουλι

68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σπαντάτσιο στη θέση του Λαζάρ

67' Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα πέρασε άουτ

63' O Περόνε δοκίμασε να κρεμάσει τον Χαλκιά από το κέντρο του γηπέδου (!) μετά από λάθος πάσα του Λαζάρ, όμως ο Ελληνας τερματοφύλακας με την γροθιά του απέκρουσε ενώ η μπάλα πήγαινε μέσα

60' Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Αλβάρεζ στη θέση του Ράγιος

57' Με την είσοδο του ο Παπάζογλου έγινε απειλητικός προς την εστία του Αστέρα. Κεφαλιά του Έλληνα επιθετικού, η οποία ανάγκασε τον Χακόμπο να διώξει σε κόρνερ με μεγάλη δυσκολία

56' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Οι Γιάννου και Παπάζογλου πέρασαν στις θέσεις των Γεωργιάδη και Σαλπιγγίδη

55' Κίτρινη κάρτα στον Χούλι

54' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά

51' Ο Ράγιο έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά άουτ

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

44' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Τσαμπούρης σέντραρε από δεξιά, ο Περόνε βρέθηκε αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα. Δεν έχουμε δει κάποια σπουδαία φάση μπροστά από τις δύο εστίες

34' Σέντρα του Τσαμπουρή ασπό τα δεξιά, η κεφαλιά του Ουσέρο πέρασε άουτ

28' Κάθετη πάσα από τον Βιεϊρίνια, ο Σαλπιγγίδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, αλλα δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Χακόμπο μπλόκαρε την μπάλα

Eκτός από την φάση στο ξεκίνημα του αγώνα με τον Τσαμπούρη, h om;ada thw Tr;ipolhw δεν έχει απειλήσει ξανά την εστία του Χαλκιά

19' Όμορφη προσπάθεια και σουτ του Αρίας, λίγο έξω απ΄την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χακόμπο

15' Ο Γεωργιάδης επιχείρησε ένα σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

12' Κίτρινη κάρτα στον Χουανίτο

7' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια η μπάλα έφυγε απελπιστικά πάνω από τα δοκάρια του Αστέρα.

Πολύ καλός ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Επιθετικό ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες

2' Μεγάλη απόκρουση του Χαλκιά σε εκτέλεση φάουλ του Τσαμπουρή