ΤΕΛΙΚΟ: Ατλέτικο – Άρης 2-3

ΦΩΤΟ REUTERS.

Ανεπανάληπτος θρίαμβος για τον Άρη μέσα στο Βιθέντε Καλντερόν και μάλιστα με ανατροπή. Στο 2′ ο Κόκε άνοιξε το σκορ, γρήγορη απάντηση με τον Φορλάν για την Ατλέτικο, η οποία πήρε προβάδισμα στο 16′ με τον Αγκουέρο. Με πέναλτι ο Κόκε ισοφάρισε στην αρχή του 2ου μέρους και στο 81′ ο Λαζαρίδης έβαλε μπροστά στο σκορ τον Άρη.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+5′ Κεφαλιά του Αγουέρο άουτ.

90+4′ Σουτ του Φορλάν στην αγκαλιά του Σηφάκη.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Σηφάκη.

5 λεπτά οι καθυστερήσεις… Κανείς δεν κατάλαβε το γιατί.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Γκαρσία.

86′ Ο Ραούλ Γκαρσία στη θέση του Τιάγκο.

83′ Ο Ρουίζ στη θέση του Τσέζαρεκ.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό που ήταν εκτός γηπέδου.

81′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Λαζαρίδης μετά από κόρνερ, έπιασε το αριστερό σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

77′ Ο Πρίττας στη θέση του Κόκε που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεζ.

74′ Ο Ντιέγκο Κόστα στη θέση του Σιμάο.

71′ Ο Κασναφέρης στη θέση του Μενδρινού.

64′ Ο Αγκουέρο μπήκε από δεξιά πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, έκανε το γύρισμα αλλά ο Λαζαρίδης έδιωξε πριν ο Φορλάν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

61′ Σουτ του Φορλάν έδιωξε δύσκολα ο Σηφάκης.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Χαβίτο.

53′ Λάθος Σηφάκη και Οριόλ, ο Τιάγκο από μακριά προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία χωρίς να τα καταφέρει.

51′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Κόκε με δύναμη εκτέλεσε το πέναλτι και έφερε το ματς στα ίσα.

50′ Πέναλτι υπέρ του Άρη. Ο Ντομίνγκεζ τραβηξε τη φανέλα του Λαζαρίδη και ο διαιτητής σωστά έδωσε την παράβαση.

48′ Πλασέ του Ρέγες από καλή θέση πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Σηφάκη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Στο άλλο ματς του ομίλου Ρόζενμποργκ – Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-1 με γκολ του Σαμ στο 35′.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο.

30′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρέγες, ο Σηφακης έπεσε στη γωνία του και έδιωξε.

16′ ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο. Μακρινή μπαλιά με αποδέκτη τον Αγκουέρο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να δώσει προβάδισμα στους Ισπανούς.

13′ Δυνατό σουτ του Αγκουέρο απέκρουσε ασταθώς ο Σηφάκης.

11′ ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο. Ο Σιμάο με δυνατό σουτ σημάδεψε το δοκάρι του Σηφάκη και στην επιστροφή ο Φορλάν έστειλε εύκολα τη μπάλα στα δίχτυα.

8′ Δύσκολη κεφαλιά του Σουάρεζ η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σηφάκη.

Οι κίτρινοι όχι μόνο προηγούνται αλλά είναι αυτοί που πιέζουν και για δεύτερο γκολ. Εκστασιασμένοι οι 3000 Έλληνες που βρίσκονται στο Βιθέντε Καλντερόν.

2′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Λάθος του Ντε Γκέα, ο Μενδρινός σημάδεψε το δοκάρι αλλά ο Κόκε με πλασέ άνοιξε το σκορ.