Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΜΠΑΜΑ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Συννεφιά 12 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – ΑΕΚ 1-0

Τελευταία ενημέρωση: 13.05.2012 | 18:56
Πρώτη δημοσίευση: 13.05.2012 | 16:30

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν της Ένωσης με 1-0, σε ματς για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ.

ΛΗΞΗ αγώνα

86' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ στη θέση του Κλωναρίδη

85' Ζητάει πέναλτι ο Ατρόμητος, ύστερα μαρκάρισμα του Μπουγαΐδη στον Μήτρογλου. Λάθος του διαιτητή που δεν έδωσε το πέναλτι, καθώς είναι καθαρή η ανατροπή πάνω στον επιθετικό των Περιστεριωτών.

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς ο Ιτάνζ βρίσκεται στο έδαφος, ύστερα από ένα άτσαλο πέσιμο σε μία έξοδο.

78' Σουτ του Μήτρογλου έξω απ' την περιοχή, ο Κωνσταντόπουλος έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε

75' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Ο Μήτρογλου έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε στον Σκόνδρα που με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ

73' Ο Κωνσταντόπουλος κράτησε... όρθια την ΑΕΚ, αποκρούοντας το σουτ του Καραμάνου

72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Ιγκλέσιας

68' Εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, ο Ιτάνζ έδιωξε δύσκολα

67' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χοσέ Κάρλος στη θέση του Βάργκας

63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Δημούτσου

62' Ο Κλωναρίδης έκανε πολύ ωραία κούρσα από αριστερά, ξεπέρασε τον αντίπαλό του και σούταρε δυνατά, αλλά ο Ιτάνζ μπλόκαρε την μπάλα.

58' Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Ατρομήτου. Ο Σφακιανάκης άλλαξε ωραία με τον Πίτου Γκαρσία, ο πρώτος έβγαλε τη σέντρα μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καφές με τάκλιν πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

53' Ο Δημούτσος ελίχθηκε έξω απ' την περιοχή της ΑΕΚ, έπιασε το σουτ, η μπάλα στα χέρια του Κωνσταντόπουλου

47' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο πάσαρε στον Κλωναρίδη που έφευγε από τα δεξιά, αλλά και οι τρεις αμυνόμενοι του Ατρομήτου πήγαν προς το μέρος του τελευταίου αφήνοντας τον Βραζιλιάνο μόνο του. Ο Κλωναρίδης έδωσε πάλι στον Λεονάρντο, ο οποίος με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Οικονόμου

Αλλαγή για την ΑΕΚ
. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Λυμπερόπουλου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

44' Κίτρινη κάρτα στον Τόμας

43' Νέα καλή φάση για την ΑΕΚ. Κόρνερ Λεονάρντο από τα δεξιά, ο Γκούντγιονσεν μέσα από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

42' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ Γκούντγιονσεν από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Ιτάνζ πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του με το ένα χέρι

35' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μπρίτο επιχείρησε το σουτ από αριστερά της περιοχής, ο Κωσνταντόπουλος έδιωξε

28' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κόρνερ του Πίτου Γκαρσία από τα αριστερά, ο Φυτανίδης στην καρδιά της άμυνας πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι

25' Καλύτερα πατάει ο Ατρόμητος έως τώρα, με την ΑΕΚ να έχει περιοριστεί κυρίως σε παθητικό ρόλο

14' Μακρινό συρτό σουτ του Πίτου Γκαρσία, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κωνσταντόπουλου

13' Νέα ευκαιρία για Ατρόμητο. Κάθετη πάσα του Επστάιν, ο Μήτρογλου από το ύψος του πέναλτι επιχείρησε το σουτ αλλά ο Κωνσταντόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

11' Δοκάρι για τον Ατρόμητο, πολύ δύσκολη στιγμή για την άμυνα της ΑΕΚ. Δυνατό σουτ του Δημούτσου από το ημικύκλιο και δεξιά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Κωνσταντόπουλου. Στην εξέλιξη της φάσης -κι έπειτα από γύρισμα που έγινε- ο Μπρίτο έπιασε βολέ, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

9' Γύρισμα του Επστάιν από αριστερά, ο Μανωλάς τελευταία στιγμή απομάκρυνε προ του Μήτρογλου