ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος-Πανιώνιος 2-1 – Παναιτωλικός-SKODA Ξάνθη 2-0

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν εντός έδρας του Πανιωνίου με 2-1, ενώ ο Παναιτωλικός νίκησε με 2-0 την ομάδα της Ξάνθης, στην αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
ΛΗΞΗ των αγώνων

92′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Έπειτα από λάθος του Ιτάνζ και κόντρες που ακολούθησαν στην περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον Γουνδουλάκη, αλλά εκείνος -αμαρκάριστος από κοντά- πλάσαρε άουτ!

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. O Μπάλλας στη θέση του Μπρίτο

80′ Μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση φάουλ από τον Ντάτο, ο Φυτανίδης έδιωξε την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα.

79′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μιλοβάνοβιτς στη θέση του Ρόκα

78′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Επστάιν

74′ Ο Ρότσα δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό σουτ με το δεξί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκαριών και έφυγε άουτ

70′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Καζάκης στη θέση του Πόι

69′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κολοβός στη θέση του Σάμαρη

66′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 2-0. Ο Ρότσα δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Βιβιανί, στέλνωνταςτη μπάλα ψηλά στο κέντρο της εστίας

65′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό και κόκκινη κάρτα στον Εντιμάρ της Ξάνθης. Ο Καμαρά έφυγε μόνος, μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε από τον Εντιμάρ και το πέναλτι δόθηκε.

64′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-1. Έπειτα από μια φάση διαρκείας, στην οποία αρχικά ο Μήτρογλου έχασε μεγάλη ευκαιρία, η μπάλα έφτασε στον Αναστασάκο που απο πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

63′ Κίτρινη κάρτα στον Σκέμπρι

61′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-1. Ο Αναστασάκος σκόραρε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Ο Μπρίτο σούταρε έξω από την περιοχή και ο Έλληνας επιθετικός έκανε την προβολή, αλλάζοντας πορεία στην μπάλα.

60′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του ΚΑραγκούνη

59′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Ντίκα

57′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης στη θέση του Μπουβάλ

57′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 0-1. Σέντρα του Σιόβα από τα δεξιά, ο Σκέμπρι με κεφαλιά παραβίασε την εστία του Ιτάνζ

49′ Σουτ του Ντάτο για τον Πανιώνιο, απέκρουσε ο Ιτάνζ

Έναρξη δευτέρου μέρους στα δυο γήπεδα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα δυο γήπεδα

42′ Γύρισμα του Σιόβα από αριστερά, ο Ιτάνζ απέκρουσε την μπάλα

41′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη του Ατρόμητου

39′ Οφσάιντ το γκολ του Μήτρογλου. Το ακύρωσε ο διαιτητής

35′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-0. Σέντρα του Χαριστέα, ο Μητρόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

28′ Μετά από σέντρα ο Καραγκούνης γύρισε με κεφαλιά τη μπάλα στο ύψος του πέναλντι, ο Μπρίτο προσπάθησε να πιάσει το σουτ, αλλά ο Κουμόρτζι έδιωξε σε κόρνερ τελευταία στιγμή

27′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάτο του Πανιώνιου

23′ Σουτ του Γιαννούλη ‘έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε αμυνόμενο και πέρασε ελάχιστα άουτ

22′ Ο Στάσιακ πρόλαβε την τελευταία στιγμή και διώχνει την μπάλα, πριν ο Μπουμάλ βγει τετ α τετ με τον Βιβιανί

18′ Ο Τσότσαλιτς παραλίγο να πετύχει -με κεφαλιά- αυτογκόλ, αλλά ο Ελευθερόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

14′ Κίτρινη κάρτα στον Κομεσίδη της Ξάνθης

Μέτριος από τη μέση και μπροστά ο Παναιτωλικός, αφού δεν περνούν μπαλιές στην μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων. Η απουσία του Θεοδωρίδη είναι εμφανής.

6′ Ψιλοκρεμαστή κάθετη πάσα 30 μέτρων του Φυτανίδη στον Μήτρογλου, ο Έλληνας επιθετικός δεν κατέβασε σωστά την μπάλα και έτσι ο Ελευθερόπουλος πρόλαβε και μπλόκαρε

3′ Κίτρινη κάρτα στον Ντολεζάι του Παναιτωλικού, για μαρκάρισμα στον Μαρσελίνιο

1′ Έναρξη των δυο αγώνων