ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-1

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Οι Κρητικοί πήραν το τρίποντο, αν και η Δόξα Δράμας σημείωσε το πρώτο της γκολ στη Σούπερ Λίγκα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ O Μπουχαλάκης αντικαθιστά τον Φραγκουλάκη

79′
O Τοπούζης αντικαθιστά τον Γκαμπόρ

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους Κρητικούς.

65′ O Καρέλης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ O Πιτσόκος στη θέση του Κάπελ

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΞΑ. Ο Κανακούδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσα.

36′ Ο Λεάλ στη θέση του Μπούντιμιρ.

35′ O Αμπουμπακάρι στη θέση του Στεργιανού

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Γιαλούσης σούταρε από καλή θέση αλλά ο Ρόκα με διπλή προσπάθεια έδιωξε.

6′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Φραγκουλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ.