ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – Παναθηναϊκός 0-2

Ο Παναθηναϊκός θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά από δυο αγωνιστικές και να πάει με την καλύτερη ψυχολογία στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, παίρνοντας το “τρίποντο” στην έδρα του Εργοτέλη

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0. Με κεφαλιά του Κουτρουμπή

90’+3′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης αντί του Μπεργκ

89′ Μεγάλη ευκαιρία για Εργοτέλη. Δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη έξω απ’ την περιοχή μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Καπίνο απέκρουσε εντυπωσιακά

88′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό Ο Κουτρουμπής στη θέση του Φιγκερόα

85′ Καλή φάση για τον Εργοτέλη. Εκτέλεση φάουλ του Πελέ, ο Καπίνο έπεσε κι έδιωξε δύσκολα

83′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1. Μετά από κάθετη πάσα του Αμπεΐντ ο Μπεργκ μπήκε στην περιοχή από αριστερά και την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα στον Φιγκερόα ο οποίος με προβολή από τη μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό

81′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέιντστη θέση του Ατζαγκούν

79′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης βρήκε τον Μπαντιμπανγκά με σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο τελευταίος με προβολή έστειλε την μπάλα άουτ δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι του Καπίνο

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Μπουχαλάκης αντί του Χαντί

63′ Κακό σουτ του Μέντες, η μπάλα απελπιστικά άουτ

56′ καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Μετά από κόρνερ, ο Λαγός σούταρε με πολλή δύναμη από το όριο της περιοχής και ο Αθανασίου απέκρουσε δύσκολα

47′ Σκληρό φάουλ του Λαγού στον Μπαντιμπαγκά. Κίτρινη κάρτα από τον Τοπούζη, θα μπορούσε να αποβάλει τον παίκτη

Έναρξη δεύτερου μέρους. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Παγκρήτιο

45′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεργκ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

40′ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Λάθος του Σπυρόπουλου, γύρισμα του Μπατιμπανγκά, η μπάλα έφτασε στον Χαντί, ο οποίος σούταρε πάνω στον Σίλντενφελντ. Στη συνέχεια της φάσης, ο Διαμαντάκος συνελήφθη σε θέση οφσάιντ.

38′ Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Αθανασίου απομάκρυνε αρχικά με τις γροθιές και μετά από νέο γύρισμα του Νάνο στην περιοχή το σουτ του Ατζαγκούν σταμάτησε στα σώματα των αμυντικών του Εργοτέλη

34′ Σουτ του Ατζαγκούν έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω απ’ τα δοκάρια του Αθανασίου

30′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σέντρα του Πίτσου, από αριστερά, ο Διαμαντάκος δεν μπόρεσε, σουτ του Μπαντιμπανγκά, μέσα από την περιοχή, ο Καπίνο έδιωξε

21′ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Φαλτσαριστό σουτ του Μπαντιμπανγκά έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

18′ Ο Φιγκερόα σούταρε λίγο έξω απ’ την περιοχή, ο Αθανασίου μπλόκαρε την μπάλα

13′ Ο Μπεργκ δεν είχε πολλούς συμπαίκτες δίπλα του, έπιασε το μακρινό σουτ, η μπάλα πέρασε για άουτ

4′ Σουτ του Πελέ έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Μετά από βαθιά μπαλιά του Μπαντιμπανγκά ο Χαντί βγήκε τετ α τετ με τον Καπίνο, αλλά αν και ανενόχλητος σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού