ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης-Λάρισα 2-1 – Διακοπή στο Πανσερραϊκός-Άρης (1-0)

ΦΩΤΟ NEWSIT
Ο Εργοτέλης επικράτησε της Λάρισας με 2-1. Διακοπή στις Σέρρες λόγω ομίχλης. Την Κυριακή στις 17:15 θα συνεχιστεί το παιχνίδι από το 53ο λεπτό με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0. Δείτε το βίντεο.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

87΄Ο Λεάλ εκτέλεσε αλλά αυτή τη φορά σημάδεψε το δοκάρι και το 2-1 παραμένει.

86΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Νταμπίζας ανέτρεψε τον Μπούντιμιρ και ο διαιτητής έδειξε την άσπτη βούλα.

ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ. Ο διαιτητής αφού περίμενε 20 λεπτά αποφάσισε την οριστική αναβολή του αγώνα.

Οι παίκτες στις Σέρρες έχουν αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο και όλα δείχνουν ότι πάμε για οριστική διακοπή.

53΄ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΛΟΓΩ ΟΜΙΧΛΗΣ. Με δυσκολία μπορεί να δει κανείς στις Σέρρες λόγω της ομίχλης και ο διαιτητής Τριτσώνης θα αποφασίσει για την τύχη του αγώνα.

46΄Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα δύο γήπεδα.

41΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ. Ο Σουμπίνιο ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή.

27΄ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Λεάλ ευστοχεί και δίνει και πάλι το προβάδισμα στον Εργοτέλη.

26΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Ταλ έσπρωξε τον Μπούντιμιρ μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι, ενώ έδειξε και την κόκκινη κάρτα στον Ταλ.

18΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Κανόμπιο πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με ωραία ενέργεια αφού πέρασε δύο αντιπάλους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

9΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Μετά από σουτ του Λεάλ ο Αμπάρης δεν μπόρεσε να μαζέψει την μπάλα και ο Ρομάνο απο κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.