ΤΕΛΙΚΟ: Για την Ευρώπη και τη σωτηρία

ΦΩΤΟ NEWSIT
ΦΩΤΟ NEWSIT
Αστέρας Τρίπολης – Άρης (1-2), ΠΑΟΚ – Λάρισα (1-0) και Ολυμπιακός Βόλου – Ξάνθη (3-0) για την 28η αγωνιστική της Superleague.

ΤΕΛΙΚΟ

90′ Ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Μπαστία δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Χουάνμα

83′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου, 3-0. Ο Τομάς δίνει διαστάσεις στην εύκολη νίκη του Ολυμπιακού Βόλου.

75′ Κίτρινη κάρτα σε Κοντρέρας (ΠΑΟΚ) και Κουζέν (Λάρισα)

69′ Κίτρινη κάρτα στον Φράνκου του Αστέρα.

62′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου, 2-0. Εξαιρετική πάσα του Ούμπιντες στον Σολάκη, ο δεύτερος κετέβασε την μπάλα και με σουτ σκοράρει αφού πρώτα η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι.

68′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Λίνο γύρισε πολύ ωραία μέσα στη μεγάλη περιοχή, ο Αθανασιάδης έκανε το κοντρόλ και αφού γύρισε το σώμα του σκόραρε με πλασέ.

65′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-2. Εκτέλεση φάουλ του Πορτίγια, Ο Λαζαρίδης με κοντινό πλασέ “πλήγωσε” την πρώην ομάδα του.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη να ισοφαρίσει. Ο Μαρσελίνιο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Βάλλας πήρε την κεφαλιά, και ο Σταθάκης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, για να στείλει τη μπάλα στο δοκάρι του Γκσπούρνινγκ.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη του Άρη.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Κόζακ της Λάρισας.

44′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Κόκε εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, σημειώνοντας το δεύτερο του τέρμα στο πρωτάθλημα.

43′ Κίτρινη κάρτα και στον Ντεγκράμ του Αστέρα τρίπολης

43′ Πέναλτι υπερ του Άρη και κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι. Ο παίκτης του Αστέρα τράβηξε από πίσω τον Κόκε.

40′ Κόκκινη κάρτα για τον Καστίγιο, που σε μία διεκδίκηση της μπάλας με τον Μπαστία, τον πάτησε ενώ ήταν πεσμένος!

39′ Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ της Ξάνθης.

35′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-0. Εκτέλεση φάουλ από τον Ουριμπάρι, ο Ορόθκο πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

34′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου, 1-0. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και ο Σανκαρέ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

32′ Ακυρώθηκε γκολ σε προβολή του Μπαστία μετά από εκτέλεση φάουλ του Ουριμπάρι. Ο Κωνσταντινέας χρέωσε με επιθετικό φάουλ τον Μπαρτολίνι.

23′ Κίτρινη κάρτα στον ουριμπαρί του Αστέρα τρίπολης

15′ Κίτρινη κάρτα στον Ετό του ΠΑΟΚ. Ο αμυντικός των Θεσσαλονικέων είχε κρύψει ένα μπουκάλι με νερό μέσα στο σορτσάκι του, με αποτέλεσμα να το δει ο διαιτητής και να του βγάλει την κάρτα!

13′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπλάζεκ στη θέση του Πανκράτ.

9′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα του Ολυμπιακού Βόλου

1′ Έναρξη των αγώνων

Οι συνθέσεις στην Τρίπολη:

Αστέρας Τρίπολης (Παύλος Δερμιτζάκης): Ντεγκρά, Ρουμπίλ, Ουριμπαρί, Ορόθκο, Μπαρτολίνι, Μπαστία, Λαδάκης, Φρανκού, Ουντότζι, Μάρτινς, Ματουσιάκ

Άρης (Σάκης Τσιώλης): Χουάνμα, Βαγγέλη, Μίσελ, Λαζαρίδης, ρονάλντο, Σακάτα, Φατί, Τόχα, Καστίγιο, Κόκε, Τσέζαρεκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πάνου (Αιτωλοακαρνανίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)

Οι συνθέσεις στην Τούμπα:

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Ετό, Λίνο, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Γκαρσία, Βιτόλο, Ελ Ζαρ, Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Μουσλίμοβιτς

Λάρισα (Νίκος Κωστένογλου): Αμπάρης, Ταλ, Κατσιαρός, Ταυλαρίδης, Νταμπίζας, Ιγκλέσιας, Κόζακ, Μετίν, Πανκράτ, Τσιμπάμπα, Κουζέν
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπαλτάς (Αχαΐας), Γούκος (Ηπείρου)

Οι συνθέσεις στο Πανθεσσαλικό:

Ολυμπιακός Βόλου (Μάκης Κατσαβάκης): Γιαπούκοβιτς, Ουμπίδες, Μητρόπουλος, Μαρτίν, Τομάς, Ζέλεσι, Σανκαρέ, Μπρέσκα, Ρόκας, Ζαραδούκας, Σολάκης

SKODA Ξάνθη (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκσπούρνινγκ, Μπέρτος, Βάλλας, Σταθάκης, Τζάγκι, Μπόατενγκ, Αντεφέμι, Καζάκης, Κιντάνα, Βασιλακάκης, Μαρσελίνιο