ΤΕΛΙΚΟ: Ηρακλής – ΑΕΚ 2-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Ηρακλής πήρε μεγάλη νίκη χάρη στα γκολ των Ντάνι και Παπαστεριανού στο 41′ και στο 58΄.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Δέλλα.

85′ Ο Σίσιτς στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

77′ Ο Ματέους στη θέση του Παπαστεριανού.

70′ Ο Γκερέιρο στη θέση του Γκέντσογλου.

65′ O Ηλιάδης στη θέση του Σολτάνι.

61′ Σουτ του Γιάχιτς και πάλι ο Ελευθερόπουλος έδιωξε.

59′ Ο Τζιμπούρ στη θέση του Σκόκο.

58′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Παπαστεριανός έκλεψε τη μπάλα από τον Γκέντσογλου και με καταπληκτικό
σουτ νίκησε τον Αραμπατζή. Ο σκόρερ είδε την κίτρινη κάρτα αφού έβγαλε τη φανέλα για να πανηγυρίσει.

57′ Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λυμπερόπουλος έπιασε την κεφαλιά από πολύ κοντά, αλλά ο Ελευθερόπουλος έδιωξε τη μπάλα.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Καφέ. Ένταση μεταξύ των παικτών.

50′ Σουτ του Λεονάρντο, έδιωξε δύσκολα ο Ελευθερόπουλος. Η καλύτερη στιγμή της ΑΕΚ στον αγώνα μέχρι τώρα.

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο στη θέση του Ντιόπ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Δυνατό σουτ του Λίμα λόγο άουτ.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόπ.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

41′ ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Ντάνι, μετά από κόρνερ του Λίμα και κεφαλιά πάσα του Κατσικά, έκανε την προβολή από κοντά και άνοιξε το σκορ.

37′ Δυνατό σουτ του Σκόκο, πέρασε άουτ.

36′ Σέντρα σουτ του Αραμπατζή, αλλά ο συνεπώνυμος του τερμαοτοφύλακας της ΑΕΚ έδιωξε σε κόρνερ.

31′ Ωραίο σουτ του Παπαστεριανού

22′ Δυνατή κεφαλιά του Ιάκομπ πέρασε άουτ.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.

14′ Ωραία ενέργεια του Πίτου Γκαρσία από τα αριστερά, αλλά το τελείωμα του δεν ήταν καθόλου καλό.

12′ Δυνατό μακρινό σουτ του Σκόκο, δεν ανησύχησε τον Ελευθερόπουλο.

Σέντρα στον αγώνα.

Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Χοσέμι, Κάτσικας, Αραμπατζής, Λίμα, Ντάνι, Παπαστεριανός (77′ Μετέους), Σοτ, Πίτου Γκαρσία (85′ Σίσιτς), Σολτάνι, Ιάκομπ,

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς, Λεονάρντο, Καράμπελας, Ντιόπ (46′ Μπλάνκο), Σκόκο (59′ Τζιμπούρ), Λυμπερόπουλος, Γκέντσογλου (70′ Γκερέιρο).

Διαιτητής: Παππάς