12oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Ξάνθη – Λεβαδειακός 1-0

Η Skoda Ξάνθη επικράτησε εντός έδρας του Πανθρακικού με 1-0, σε ματς για την 9η αγωνιστική της Superleague.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Σουτ του Πόι από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Ντάνι κατάφερε να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.

80′ Δυνατό σουτ του Ζησόπουλου, ο Λόντιγκιν μπλόκαρε τη μπάλα.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι

78′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Πινέιρο στη θέση του Κόρμπου

76′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό. Ο Μεντί πέτυχε το οριζόντιο δοκάρι του Λόντινγκ

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ονουάτσι

73′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Ο Μάνταλος έκανε την κάθετη μπαλιά για τον Ονουάτσι και αυτός με τη βοήθεια του δοκαριού και της πλάτης του Κυριακίδη, έκανε το 1-0 για την Ξάνθη.

71′ Σουτ του Μαρσελίνιο από τα δεξιά, η μπάλα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Καζούμπα

65′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μίλιεβιτς στη θέση του Μαχαίρα.

63′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μάνταλος στη θέση του Μαρίν. Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές για τους γηπεδούχους.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλάκάκη

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ονουάτσι αντί του Φλίσκα.

Ημίχρονο

45΄ Καλη στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου μπήκε στην περιοχή της Ξάνθης αλλά σούταρε χωρίς δύναμη.

40΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ροτζέριο στη θέση του Ακόστα.

37΄Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Ζησόπουλου, δίπλα από τα δοκάρια.

34΄Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα.

25΄ Σουτ του Φλίσκα στην κίνηση, μετά την απομάκρυνση της άμυνας, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

18΄Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κομεσίδης αντί του Γούτα.