ΤΕΛΙΚΟ: Ξάνθη – ΟΦΗ 3-0

Εύκολη νίκη πήρε η Ξάνθη κόντρα στον ΟΦΗ ο οποίος αγωνίστηκε με πολλές απουσίες στο ματς που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης βγήκε μόνος του απέναντι στον Λοντίγκιν αλλά έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Ξάνθης.

77′ Ο Μαρκόβσκι στη θέση του Ονουάτσι και ο Χατζηκοσμάς αντί του Βιτώρου.

73′ Σμιθ και Φλίσκας αντί των Μαρίν και Ντάνι.

73′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης είδε τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και να χάνει την ευκαιρία να μειώσει το σκορ.

61′ ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρίν με τη δεύτερη ασίστ του στο ματς έστρωσε στον Ονουάτσι και ο τελευταίος έγραψε το 3-0.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Ροβίθης στη θέση του Καπουράνη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42′ ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ. Ο Μάνταλος έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, μετά από ασίστ του Μαρίν.

36′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μαρίν εκμεταλλεύτηκε το μπέρδεμα στην περιοχή της Ξάνθης και με κοντινό σουτ μετουσίωσε την υπεροχή της ομάδας του.

31′ Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ ο Βάλλας δεν βρήκε τη μπάλα και ο Αγριμάκης έδιωξε στη γωνία του.

27′ Ο Μπανούσης στη θέση του τραυματία Βερόν.

15΄ Κεφαλιά του Περογαμβράκη μπλόκαρε ο Λοντίγκιν.

Σέντρα στον αγώνα

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Γούτας, Μπαξεβανίδης, Βάλλας, Μάνταλος, Μαρσελίνιο, Μαρίν (73′ Σμιθ), Ονουάτσι (77′ Μαρκόβσκι), Ντάνι (73′ Φλίσκας), Βασιλακάκης, Κομεσίδης.

ΟΦΗ (Γιάννης Πετράκης): Αγριμάκης, Βερόν (27′ Μπανούσης), Σαρ, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Ζαχαράκης, Ιωαννίδης, Καπουράνης (46′ Ροβίθης), Περογαμβράκης, Σόουζα, Βιτώρος (77′ Χατζηκοσμάς).

Διαιτητής: Μάνταλος