ΤΕΛΙΚΟ: Καβάλα – Λάρισα 1-0

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ματς-φωτιά στο Ανθή Καραγιάννη κυρίως για τους φιλοξενούμενους που βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Ένταση και εντός αγωνιστικού χώρου.

93′ Κίτρινη κάρτα στον Πετκάκη.

Επεισόδια στις εξέδρες, με καθίσματα να εκτοξεύονται από τους οπαδούς.

90′ Ο Τσοντοφάλσκι έχει κατεβάσει τα ρολά. Ο Αμντούν βρέθηκε απέναντι του αλλά ο τερματοφύλακας της Λάρισας έδιωξε με τα πόδια.

87′ Ο Αμπντούν βρήκε τον Περεϊρίνια μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ του Πορτογάλου απομάκρυνε ο Τσοντοφάλσκι.

84′ Αποβλήθηκε από τον πάγκο της Καβάλας ο Σταύρος Ψωμιάδης.

82′ Μεγάλη ευκαίρια για την Καβάλα. Ο Ογκμπέτσε μπήκε μόνος του μέσα στην περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να περάσει τον Τσοντοφάλσκι και έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-0.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Αμντούν.

77′ Ο Ντικρόκ στη θέση του Βουτσίσεβιτς.

75′ Ο Σίμιτς στη θέση του Μετίν.

74′ Ο Περεϊρίνια στη θέση του Ονουάτσι.

73′ Δοκάρι για την Καβάλα. Ο Βουτσίσεβιτς έκανε το σκαφτό πλασέ αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσοντοφάλσκι.

71′ Ο Θεοδωρέλης στη θέση του τραυματία Νουγκλάο.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Καρντόζο.

60′ Ο Τσιμπάμπα στη θέση του Βενέτιδη.

58′ Από το κόρνερ ο Ντουγκλάο έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

57′ Ο Ντουγκλάο από καλή θέση έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

47′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ντιέ με καταπληκτικό σουτ άνοιξε το σκορ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ Η καλύτερη φάση στον αγώνα και η πρώτη της ΑΕΛ. Ο Μπλάζεκ βρέθηκε στην περιοχή απέφυγε δύο αντιπάλους, έκανε το δεξί σουτ αλλά βρήκε σε απόλυτη ετοιμότητα τον Γκαλίνοβιτς.

40′ Κίτρινη στον Ντιέ.

22′ Κίτρινες κάρτες σε Ντουγκλάο και Ιγκλέσιας.

20′ Πολύ ένταση στο ματς εντός αγωνιστικού χώρου. Κίτρινη στον Κουζέν.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Βελάσκο.

11′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιέ, μπλόκαρε ο Τσοντοφάλσκι.

Σέντρα στον αγώνα

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Ντουγκλάο (71′ Θεοδωρέλης), Τόμασιτς, Χργκόβιτς, Καρντόζο, Ντιέ, Αμπντούν, Βουτσίσεβιτς (77′ Ντικρόκ), Ονουάτσι (74′ Περεϊρίνια), Ογκμπέτσε.

Λάρισα: Τσοντοφάλσκι, Βενετίδης (60′ Τσιμπάμπα), Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Ταλ, Κουζέν, Μετίν (75′ Σίμιτς), Βελάσκο, Ιγκλέσιας, Κατσιαρός, Μπλάζεκ.

Διαιτητής: Καλόπουλος