ΤΕΛΙΚΟ: Καβάλα – Πανιώνιος 2-1

ΦΩΤΟ ΕUROKINISSI.

Η Καβάλα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης αν και στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε με 10 παίκτες. “Ήρωας” ο Γκαλίνοβιτς.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

92′ O Γκαλίνοβιτς σώζει την Καβάλα, αφού απέκρουσε το σουτ Βαζ Τε.

88′ ΚΟΚΚΙΝΗ για την Καβάλα. Ο Αλεξαντρόβιτς έκανε θέατρο και ο Ζαχαριάδης του έδειξε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

82′ Η Καβάλα ζητάει δικαιολογημένα πέναλτι αλλά ο Ζαχαριάδης το αρνήθηκε. Ο Χργκόβιτς ανατράπηκε από τον Τσότσαλιτς μέσα στην περιοχή.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Βαρό βρέθηκε μέσα στην περιοχή, απέναντι στον Γκαλίνοβιτς αλλά ο τερματοφύλακας της Καβάλας έδιωξε εντυπωσιακά.

52′ ΓΚΟΛ  για τον Πανιώνιο. Ο Βαζ Τε μόλις μπήκε στο γήπεδο με εκπληκτικό αριστερό πλασέ ξαναέβαλε την ομάδα του στο ματς.

49′ Ο Βαζ Τε στη θέση του Κούκετς.

48′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Βουτσίσεβιτς με ωραίο αριστερό σουτ νίκησε τον Μάχο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι από κοντά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

41′ Ακυρώθηκε γκολ του Πανιωνίου για επιθετικό φάουλ. Στο ριπλέι φαίνεται να τραβούν και οι δύο παίκτες.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μανιάτης έκανε τη σέντρα ο Κούκετς έπιασε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας της Καβάλας μπλόκαρε.

13′ Ο Μπάλαμπαν βγήκε απέναντι στον Γκαλίνοβιτς αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό.

Σέντρα στον αγώνα.

Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Χργκόβιτς, Τόμασιτς, Θεοδωρέλης, Ντιέ, Αμπντούν, Καρντόσο, Ονουάτσι (84′ Ντικρόκ), Νταρσεβίλ (62′ Ογκμπέτσε), Βουτσίσεβιτς (66′ Αλεξαντρόβιτς).

Πανιώνιος: Μάχο, Κοντοές, Βαρό, Λάτκα, Σιόβας (69′ Πούγιο), Μανιάτης, Κουμορτζί, Κούκετς (49′ Βαζ Τε), Τσότσαλιτς, Μπάλαμπαν, Σαλαλί (84′ Χίκα).

Διαιτητής: Ζαχαριάδης.