ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Λεβαδειακός 3-2

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική της Superleague.

ΛΗΞΗ του αγώνα

90’+4′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για θέατρο

90’+1′ Κίτρινη κάρτα στον Γκουστάβο

88′ Κίτρινη κάρτα στον Μαζνόβ

85′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Κουτσόπουλου

85′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 3-2.

83′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μαζνόφ στη θέση του Καραλή

80′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κοιλιάρας στη θέση του Πόποβιτς

76′ Κ΄λιτρινη κάρτα στον Μελισσά

69′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-2. Διαγώνιο σουτ του Ιωάννου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Οσμάν

66′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μελισσάς στη θέση του Βασιλείου

65′ Εξαιρετικό σουτ στην κλειστή γωνία από τον Γραμμόζη, απομάκρυνε εντυπωσιακά ο Κυριακίδης.

63′ Ο Καραλής πλάσαρε μέσα στην περιοχή και απο αριστερά, ο Κυριακίδης έδιωξε

61′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-2. Δυνατό σουτ του Καραλή έξω από την περιοχή, η μπάλα πήρε ύψος, αφού χτύπησε στην πλάτη του Μεντί και κατέληξε στο δεξί “γάμα” του Κυριακίδη

56′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-2. Κάθετη μπαλιά του Πόποβιτς, ο Κόρμπος μπήκε στην περιοχή της Κέρκυρας και πλάσαρε εύστοχα τον Γκαλίνοβιτς

55′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καλαντζής στη θέση του Αγρίτη

53′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ιωάννου στη θέση του Χαμπλ

Έναρξη δεύτερου μέρους

Ημίχρονο

36΄Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Τριπλή απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ του Γραμμόζη.

21΄Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκουστάβο, διώχνει δύσκολα ο Κυριακίδης.

20΄Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Το σουτ του Χαμπλ απομακρύμει εντυπωσιακά ο Κυριακίδης.

8΄Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο.

4΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Βέντσελ ανέτρεψε τον Σουμπίνιο, ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Σουμπινιο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Κέρκυρα (Χάβι Γκράθια): Γκαλίνοβιτς, Βέντσελ, Γραμμόζης, Καραλής, Αγρίτης, Μαϊστόροβιτς, Χαμπλ, Κοντοδήμος, Οσμάν, Γκουστάβο, Μαρτίν.