Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Μερικά Σύννεφα 12 Αθήνα Αναλυτικά

ΦΩΤΟ NEWSPORTS

Τελευταία ενημέρωση: 11.12.2011 | 20:53
Πρώτη δημοσίευση: 11.12.2011 | 18:39

Ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας από την Κέρκυρα με τον Πάντελιτς να βρίσκει 4 φορές το δρόμο προς τα δίχτυα.

77' Διαγώνιο σουτ του Χαβίτο που πέρασε άουτ.

67' Εκπληκτική ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Τσίγκας κατέβασε τη μπάλα στη μικρή περιοχή του Μέγερι αλλά κατάφερε να στείλει τη μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.

66' Ο Ποτουρίδης στη θέση του Μιραλάς.

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πάντελιτς με κεφαλιά σημείωσε το τέταρτο γκολ του στο σημερινό ματς.

59' Ο Μόχνε στη θέση του Αμντούν.

55' Ο Χαβίτο στη θέση του Ορμπάιθ.

50' O Μέγερι νίκησε στο τετ α τετ τον Αγρίτη.

49' Κεφαλιά του Ιωάννου έδιωξε εντυπωσιακά ο Μέγερι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46' Ο Τσίγκας στη θέση του Χαμπλ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του ήταν κάκιστο.

41' Ωραία κίνηση του Μιραλάς, σουτ με το αριστερό και η μπάλα έφυγε έξω.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μιραλάς σέρβιρε μισό γκολ στον Πάντελιτς και ο Σέρβος ολοκλήρωσε το χατ τρικ του.

25' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκουστάβο έκανε το γύρισμα, ο Ιωάννου με προβολή ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει αλλά ο Μέγερι με εκπληκτική απόκρουση έσωσε τον Ολυμπιακό.

25' Ο Μιράλάς νικήθηκε από τον Γκαλίνοβιτς στο πέναλτι.

24' ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. Ο Μοντέστο ανατράπηκε από το Μίχο και ο Δασκαλόπουλος έδωσε την εσχάτη των ποινών.

21' Ο Μίχος στη θέση του Κοντοδήμου.

18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Τοροσίδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Πάντελιτς που δεν δυσκολεύτηκε με το κεφάλι να διπλασιάσει τα τέρματα των ερυθρόλευκων.

15' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης από πλάγια θέση επιχείρησε το αριστερό σουτ αλλά ο Γκαλίνοβιτς έπεσε στη γωνία του και έδιωξε.

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Πάντελιτς πήρε την ασίστ από τον Φετφατζίδη και με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Γκαλίνοβιτς.