ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Παναιτωλικός 2-3

ΦΩΤΟ NEWSPORTS
Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της τρίτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ο παναιτωλικός επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 3-2.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη

90′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-3. Τραγικό λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Μπάρκογλουμε κοντινό σουτ μέιωσε

86′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-3. Ο Ρότσα έκλεψε τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και τροφοδότησε τον Χαριστέα, πουρ βγήκε μόνος του απέναντι στον Γκαλίνοβιττς και με ωραίο πλασέ έκανε το 3-1.

84′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπέζακ στη θέση του Σιόντη

80′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-2. Ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα με τον Θεοδωρίδη ο οποίος ξεκίνησε κούρσα από τα αριστερά, έβγαλε μπαλιά ακριβείας στην απέναντι πλευρά για τον Καμαρά, και εκείνος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

73′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αγρίτης στη θέση του Ιωάννου

72′ Ο Μετίν πέτυχε γκολ, αλλά ο διαιτητής το ακύρωσε. Ο κ. Ζαχαριάδης του έδειξε κίτρινη κάρτα θεωρώντας ότι χρησιμοποίησε το χέρι του για να πάρει τη μπάλα και να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ

60′ Ωραίο τακουνάκι από τον Καλαντζή για τον Λαμπρόπουλο, κόπηκε την τελευταία στιγμή πριν βρεθεί τετ α τετ με τον Τζενάμο

57′ Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Χαμπλ στη θέση του Γραμμόζη και ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Λόβιν

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.Ο Θεοδωρίδης έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά, όμως η κεφαλιά του Καμαρά από το ύψος της μιρκής περιοχής περνάει ελάχιστα άουτ!

50′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-1. Ο Θεοδωρίδης, με σουτ μέσα απ’ την περιοχή και από θέση αριστερά, έφερε το ματς στα ίσα

49′ Σέντρα του Ιωάννου από τα δεξιά, ο Μπαρκογλου έπιασε το πλασέ στην κίνηση μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

48′ Μεγάλη ευκαιρία για Παναιτωλικό. Ισχυρό σουτ του Ρότσα -μέσα απ’ την περιοχή- ο Γκαλίνοβιτς έδιωξε δύσκολα

46′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά στη θέση του Σέιε

Έναρξη δευτέρου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Χαριστέα

43′ Αδύναμη κεφαλιά του Χαριστέα μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Γκαλίνοβιτς

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου

35′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. ο μουμίν στη θέση του Ετσενγκέλε

Μετά το γκολ του Μετίν οι Φαίακες ελέγχουν απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού

30′ Κίτρινη κάρτα στον Άντι

23′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-0. Σουτ του Μπάρκογλου από θέση αριστερά, ο Τζενάμο έκανε ασταθή επέμβαση και ο Μετίν σκόραρε από κοντά

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χαριστέας βρήκε -με κάθετη πάσα- μέσα στην περιοχή της Κέρκυρας τον Θεοδωρίδη, αυτός απέφυγε και τον Μαϊστόροβιτς, αλλά το πλασέ του πέρασε ψηλά πάνω απ’ τα δοκάρια του Γκαλίνοβιτς

18′ Μακρινό σουτ του Μετίν, η μπάλα στην αγγαλιά του Τζενάμο

Καλύτερη η Κέρκυρα στα δέκα πρώτα λεπτά του αγώνα

7′ Εκτέλεση φάουλ από τον Λόβιν, ο Τζενάμο μπλόκαρε εύκολα

5′ Γυριστό σουτ του Κούσα, μέσ απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ

5′ Εκτέλεση φάουλ για τον Μετίν, μετά από σύγχιση στην περιοχή του Παναιτωλικού ο Τζενάμο μπλόκαρε την μπάλα

1′ Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Κέρκυρα( Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Γκαλίνοβιτς, Κοντοδήμος, Βέντσελ, Μαϊστόροβιτς, Γκουστάβο, Γραμμόζης, Λόβιν, Καλαντζής, Μετίν, Μπάρκογλου, Ιωάννου

Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Κουτρουμάνος, Αναστασίαδης, Εντγζεγκουέλε, Άντι, Κούσας, Σιόντης, Ρότσα, θεοδωρίδης, Χαριστέας, Σέιε

Υπερβολική η ζέστη αυτή την στιγμή στην Κέρκυρα. Λίγος ο κόσμος στις εξέδρες

Να θυμίσουμε πως ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς διαδέχθηκε τον Μπάμπη Τεννέ την περσινή περίοδο στον πάγκο της Κέρκυρας, ενώ στο παρελθόν οι δύο τους αποτελούσαν το τεχνικό δίδυμο του ΑΟΚ (περίοδος 2005-06) αλλά και του Ακράτητου (2004-05).