ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 0-2

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Οι πράσινοι ξεπέρασαν το σοκ από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό και με γκολ των Λέτο, Νίνη πέρασαν νικηφόρα από την Κέρκυρα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ . Ο Νίνης κυνήγησε μία χαμένη φάση, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Αναστασόπουλου και διοπλασίασε τα τέρματα των πράσινων.

89′ Ο Μαυρίας στη θέση του Κουίνσι.

86′ Κίτρινη στον Βύντρα.

83′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Μετίν από καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.

79′ Ο Νίνης στη θέση του Καραγκούνη

75′ Σουτ του Λοβίν άουτ

72′ Κίτρινη στον Μετίν

70′ Ο Μπάρκογλου στη θέση του Μαζνόφ

62′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Λέτο ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και άνοιξε το σκορ.

61′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Οσμάν τράβηξε τη φανέλα του Ζέκα και ο Σιδηρόπουλος έδωσε σωστά το πέναλτι.

60′ Ο Μετίν στη θέση του Λαμπρόπουλου.

56′ Σουτ του Καραγκούνη και πάλι σε ετοιμότητα ο Αναστασόπουλος.

54′ Ο Αγρίτης στη θέση του Ιωάννου

53′ Σουτ του Λέτο έδιωξε ο Αναστασόπουλος

50′ Σουτ από τα αριστερά του Λαμπρόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ

48′ Ο Λέτο από τα δεξιά έκανε το γύρισμα αλλά ο Αναστασόπουλος έδιωξε πριν τον Τοτσέ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο στη θέση του Κλέιτον.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κεφαλιά πάσα του Κλέιτον, ο Τοτσέ δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του.

41′ Ο Λόβιν με ωραία εκτέλεση φάουλ απείλησε τον Κοτσόλη, αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού έδιωξε σε κόρνερ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη

31′ Όμορφη ενέργεια του Κουίνσι ο οποίος δοκίμασε την τύχη του με διαγώνιο σουτ αλλά ο Αναστασόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

15′ Η απάντηση του Παναθηναϊκού μετά από λάθη στην άμυνα της Κέρκυρας, ο Τοτσέ από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκουστάβο έκανε την τρίπλα στον Ιωαννίδη, επιχείρησε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Βύντρα έδιωξε τη μπάλα πριν ο Ιωάννου στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτσόλη.

Σέντρα στον αγώνα

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Γκουστάβο, Βενέτης, Βέντσελ, Κοντοδήμος, Λαμπρόπουλος (60′ Μετίν), Οσμάν, Λόβιν, Ιωάννου (46′ Αγρίτης), Καλατζής, Μαζνόφ (70′ Μπάρκογλου),

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Ιωαννίδης, Βύντρα, Καντέ, Μπουμσόνγκ, Βιτόλο, Καραγκούνης (79′ Νίνης), Κλέιτον (46′ Λέτο), Ζεκά, Κουίνσι (89′ Μαυρίας), Τοτσέ

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος