Ειδήσεις ΤΖΟΚΕΡ· ΣΕΙΣΜΟΣ· ΟΑΕΔ· ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ 2017 Λιακάδα 15 Αθήνα Αναλυτικά

ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα - Παναθηναϊκός 0-2

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Τελευταία ενημέρωση: 28.08.2011 | 20:52
Πρώτη δημοσίευση: 28.08.2011 | 18:10

Οι πράσινοι ξεπέρασαν το σοκ από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό και με γκολ των Λέτο, Νίνη πέρασαν νικηφόρα από την Κέρκυρα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ . Ο Νίνης κυνήγησε μία χαμένη φάση, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Αναστασόπουλου και διοπλασίασε τα τέρματα των πράσινων.

89' Ο Μαυρίας στη θέση του Κουίνσι.

86' Κίτρινη στον Βύντρα.

83' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Μετίν από καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.

79' Ο Νίνης στη θέση του Καραγκούνη

75' Σουτ του Λοβίν άουτ

72' Κίτρινη στον Μετίν

70' Ο Μπάρκογλου στη θέση του Μαζνόφ

62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Λέτο ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και άνοιξε το σκορ.

61' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Οσμάν τράβηξε τη φανέλα του Ζέκα και ο Σιδηρόπουλος έδωσε σωστά το πέναλτι.

60' Ο Μετίν στη θέση του Λαμπρόπουλου.

56' Σουτ του Καραγκούνη και πάλι σε ετοιμότητα ο Αναστασόπουλος.

54' Ο Αγρίτης στη θέση του Ιωάννου

53' Σουτ του Λέτο έδιωξε ο Αναστασόπουλος

50' Σουτ από τα αριστερά του Λαμπρόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ

48' Ο Λέτο από τα δεξιά έκανε το γύρισμα αλλά ο Αναστασόπουλος έδιωξε πριν τον Τοτσέ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο στη θέση του Κλέιτον.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Κεφαλιά πάσα του Κλέιτον, ο Τοτσέ δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του.

41' Ο Λόβιν με ωραία εκτέλεση φάουλ απείλησε τον Κοτσόλη, αλλά ο πορτιέρο του Παναθηναϊκού έδιωξε σε κόρνερ.

40' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη

31' Όμορφη ενέργεια του Κουίνσι ο οποίος δοκίμασε την τύχη του με διαγώνιο σουτ αλλά ο Αναστασόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.

15' Η απάντηση του Παναθηναϊκού μετά από λάθη στην άμυνα της Κέρκυρας, ο Τοτσέ από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ.

14' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκουστάβο έκανε την τρίπλα στον Ιωαννίδη, επιχείρησε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Βύντρα έδιωξε τη μπάλα πριν ο Ιωάννου στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτσόλη.