12oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Λάρισα – ΠΑΟΚ 1-2

Ο ΠΑΟΚ έκανε ποδαρικό στο σπίτι της ΑΕΛ παίρνοντας τη νίκη με 2-1. Ο Κοντρέρας στο 11′ άνοιξε το σκορ, ο Κουζέν απάντησε στο 18′. Ενώ ο Αθανασιάδης στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Βελάσκο για διαμαρτυρία. Η ΑΕΛ φωνάζει για χέρι του Κοντρέρας μέσα στην περιοχή.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.

84′ Ο Βούζας στη θέση του Μπλάζεκ.

74′ Ο Χαλκιάς απέκρουσε το εξαιρετικό φάουλ του Μετίν αλλά έχει τραυματιστεί.

72′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα νικώντας τον Αμπάρη. Ασίστ από τ ον Κριστιάνο.

71′ Ο Αθανασιάδης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

69′ Ο Μακίνουα στη θέση του Κουζέν.

68′ Ο Μετίν στη θέση του Σίμιτς.

62′ Κεφαλιά του Κουζέν από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

62′ Ο Μπουσαϊντί στη θέση του Σακελλαρίου.

60′ Ο Φιλομένο στη θέση του τραυματία Ίβιτς.

50′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

44′ Ο Μπλάζεκ έχει “ντυθεί” μοιραίος για την ΑΕΛ. Μόνος του απέναντι στον Χαλκιά πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ.

41′ Ξανά ο Μπλάζεκ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά κράτησε τη μπάλα περισσότερο από όσο θα έπρεπε να έχασε άλλη μία ευκαιρία.

37′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κανόμπιο έδωσε στον Μπλάζεκ ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χαλκιά.

18′ ΓΚΟΛ για τη Λάρισα. Ο Χαλκιάς έκανε τραγικό λάθος, ο Κουζέν χωρίς να χάσει χρόνο τον πλάσαρε από μακριά και έκανε το 1-1.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κανόμπι πάσαρε στον Βενετίδη ο οποίος νικήθηκε από τον Χαλκιά.

11′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια πάσαρε στον Κοντρέρα ο οποίος με ψύχραιμο σουτ σημείωσε το δεύτερο τέρμα του στο πρωτάθλημα.

6′ Ωραίο φάουλ του Πάμπλο Γκαρσία, ο Αμπάρης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.