15oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Λάρισα-ΑΕΚ 0-4

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Λάρισα  και ΑΕΚ κοντράρονται αυτή την ώρα για μια θέση στους “8” του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ. Παρακολουθείστε τον αγώνα LIVE από το NewsIt.

ΤΕΛΙΚΟ Λάρισα-ΑΕΚ:0-4. Τα πράγματα ηρέμησαν, αφού πρώτα οι παίκτες της ΑΕΚ έφυγαν τρέχοντας για τη φυσούνα του γηπέδου, προκειμένου να αποσυρθούν στα αποδυτήρια.

86ο λεπτό: Ο Μανωλάς σκοράρει από κοντά και κάνει το 4-0 για την “ένωση”. Ακολουθεί ένταση πίσω από την εστία του Σάχα, ενώ κάποιοι οπαδοί της ΑΕΛ μπαίνουν στο γήπεδο. Επέμβαση των σεκιούριτι.

77ο λεπτό: Ο Τζεμπούρ με κεφαλιά κάνει το 3-0 για την ΑΕΚ

67ο λεπτό: Ο Τζιμπούρ μπαίνει στον αγώνα, στη θέση του Μπλάνκο

58ο λεπτό: Η Λάρισα χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Μπλάζεκ

53ο λεπτό: Σπουδαία πάσα του Λυμπερόπουλου στην πλάτη της άμυνας της Λάρισας, που βγάζει τον Γεωργέα τετ-α-τετ και κάνει το 2-0

47ο λεπτό: Γκολ του Μπλάνκο για την ΑΕΚ που ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην AEL FC Arena

43ο λεπτό: Ο Σκόκο βγαίνει από αριστερά στην αντεπίθεση, πιάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και δυσκολεύει τον Αμπάρη που αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ

38ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Σκόκο σουτάρει, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπλάνκο κάνει το 0-1. Διαμαρτυρίες από την ΑΕΛ ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ την ώρα του σουτ από τον Σκόκο

34ο λεπτό: Όμορφη ενέργεια του Σκόκο, ο οποίος κάνει τη σέντρα, αλλά ο Μπερνς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ

32o λεπτό: Μακρινό σούτ του Σκόκο, δεν ανησυχεί τον Αμπάρει που μπλοκάρει εύκολα

23ο λεπτό: Ο Μπλάζεκ σουτάρει έξω από την περιοχή με τον Σάχα να μπλοκάρει σταθερά