Παρασκευή, 29 Μαρ.
25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 2-0

Ο Σουμπίνιο σκόραρε δύο φορές και οδήγησε τον Λεβαδειακό στη σπουδαία νίκη που τον έφερε πάνω από τον Λεβαδειακό.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

92′ Ο Πόποβιτς στη θέση του Ναπολεόνι.

90′ Ο Μελισσάς στη θέση του Σουμπίνιο.

88′ Ο Χαριστέας έχασε άλλη μία ευκαιρία για να ξαναβάλει τον Παναιτωλικό στο ματς.

84′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Κουτσόπουλος πάσαρε στον Σουμπίνιο και ο Βραζιλιάνος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε ουσιαστικά το τρίποντο στους γηπεδούχους.

77′ Ο Φερνάντες στη θέση του Μητρόπουλου.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

71′ Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Λισγάρας μόνος του απέναντι στον Τσενάμο, δεν μπόρεσε να σημαδέψει την εστία.

70′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνιο από πλάγια θέση σούταρε αλλά ο Τσενάμο έδιωξε σε κόρνερ.

69′ Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Βασιλείου.

67′ Ο Κόρμπος έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά καθυστέρησε και ο Ανασατσιάδης τον πρόλαβε.

63′ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

58′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χαριστέας από το σημείο του πέναλτι σούταρε δυνατά αλλά ο Κυριακίδες απέκρουσε, σώζοντας την ομάδα του.

53′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Σουμπίνιο από τη σέντρα! σούταρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Τσενάμο.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Αναστασιάδης στη θέση του Ακαλέ.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

34′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Κούσας έπιασε το γυριστό σουτ αλλά ο Μουλόπουλος πάνω στη γραμμή έδιωξε τη μπάλα.

27′ Αμαρκάριστος ο Σουμπίνιο έπιασε την κεφαλιά που έφυγε άουτ.

24′ Κίτρινη κάρτα στον Χαριστέα.

22′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι σούταρε από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

10′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Ναπολεόνι γύρισε τη μπάλα και από κοντά ο Σουμπίνιο άνοιξε το σκορ.

7′ Κι άλλη ευκαιρία με τον Σουμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος με το αριστερό προσπάθησε να νικήσει τον Τσενάμο αλλά δεν τα κατάφερε.

5′ Σουτ του Σουμπίνιο, απέκρουσε ο Τσενάμο.

2′ Πολύ όμορφο σουτ του Χαριστέα που πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Ναπολεόνι (92′ Πόποβιτς), Σουμπίνιο (90′ Μελισσάς), Φαβάλι, Μεντι, Αλεξίου, Βασιλείου (69′ Κουτσόπουλος), Ζησόπουλος, Κόρμπος, Λισγάρας.

Παναιτωλικός: Τσενάμο, Σιόντης, Άντι, Κούσας, Μουμίν, Μητρόπουλος (77′ Φερνάντες), Ρότσα, Χαριστέας, Θεοδωρίδης, Καμαρά, Ακαλέ (46′ Αναστασιάδης).

Διαιτητής: Σπάθας