ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Εργοτέλης 0-1

ΦΩΤΟ ΝEWSPORTS.

Η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας ανοίγει στη Λιβαδειά. Παρακολουθήστε την εξάλιξη του αγώνα Λεβαδειακός – Εργοτέλης. Διακόπηκε προσωρινά ο αγώνας αφού “έπεσαν” τα φώτα.

Τέλος αγώνα.

85΄Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γκρίμπιτς αντί του Μουλόπουλου.

81΄Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπέτο αντί του Λεάλ.

78΄Σουτ του Ρέντζα, διώχνει δύσκολα ο Κυριακίδης.

76΄ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ρέντζας αντί του Τζανακάκη.

73΄Σουτ του Λεάλ, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

72΄Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα.

68΄Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι αντί του Τόμας.

63′ Πολύ καλό σουτ του Ζουρούδη, η μπάλα λίγο άουτ.

56′ Ο Κατσικοκέρης έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν σούταρε από καλή θέση αλλά ο Κυριακίδης έπεσε εντυπωσιακά και έδιωξ

56′ Ο Σάντσεζ στη θέση του Κουτσόπουλου.

Τα φώτα άναψαν και πάλι και το ματς συνεχίζεται.

Οι παίκτες και ο διαιτητής βγήκαν στο γήπεδο αλλά τα φώτα έσβησαν και πάλι.

Μετά από 8 λεπτά τα φώτα άναψαν και το ματς είναι έτοιμο να ξαναρχίσει.

56′ “Έπεσαν” τα φώτα στη Λιβαδειά. Όμορφη εορταστική ατμόσφαιρα.

46′ Ο Κουτσόπουλο έφυγε από κανονική θέση και βρέθηκε απέναντι από τον Πίρσον (πλάσαρε σωστά αλλά είχε ήδη ακουστεί το σφύριγμα), αλλά ο βοηθός σήκωσε λανθασμένα τη σημαία του. Ο Μουλόπουλος πήρε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

36′ Τακουνάκι του Κατσικοκέρη που πέρασε λίγο άουτ.

27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου σούταρε από καλή θέση, ο Πίρσον έδιωξε ασθενώς και ο Σαρρής πρόλαβε πριν τους παίκτες των γηπεδούχων και απομάκρυνε σε κόρνερ.

20′ Κεφαλιά του Βασιλείου, μπλόκαρε ο Πίρσον. Ο Λεβαδειακός έχει ανέβει και πιέζει για την ισοφάριση.

17′ Πολύ καλό αριστερό σουτ του Μελισσά, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

12′ Κίτρινη κάρτα στον Χίμπλινγκερ.

7′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Λισγάρας έστειλε τη μπάλα άθελα του στα δίχτυα της ομάδας του, μετά από σέντρα του Τζανακάκη.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Τομας, Ζησόπουλος, Λισγάρας, Κουτσόπουλος, Κόρμπος, Κοιλιάρας, Μελισσάς, Ζουρούδης, Βασιλείου

Εργοτέλης: Πίρσον, Τζανακάκης, Χίμλινγκερ, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Σαρρής, Σίλβα, Φραγκουλάκης, Κυριακίδης, Κατσικοκέρης, Λεάλ

Διαιτητής: Ζαχαριάδης