Τελευταία ενημέρωση: 14.12.2011 | 19:55
Πρώτη δημοσίευση: 14.12.2011 | 16:45

Δεύτερη συνεχόμενη τεσσάρα για τους ερυθρόλευκους που ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

76' Ο Χαβίτο στη θέση του Μανιάτη.

72' Ο Φουστέρ στη θέση του Μιραλάς.

69' Η πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία του Λεβαδειακού στο ματς. Ο Ναπολεόνι από την καρδιά της περιοχής πήρε την κεφαλιά αλλά ο Μέγερι ήταν στη θέση του και μπλόκαρε.

65' Ο Κόρμπος στη θέση του Αλεξίου και ο Ποτουρίδης στη θέση του Αβραάμ Παπαδόπουλου.

63' Ο Ναπολεόνι στη θέση του Ζουρούδη.

62' Κεφαλιά του Πάντελιτς από καλή θέση η μπάλα έφυγε άουτ.

60' Ο Νικολακάκης στη θέση του Μπεγκόνια.

59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φετφατζίδης σούταρε, ο Κυριακίδης απέκρουσε και με ψαλίδι ο Μιραλάς ολοκλήρωσε το χατ τρικ του.

57' Κίτρινη κάρτα στον Φετφατζίδη για θέατρο.

56' Σουτ του Μανιάτη έδιωξε ο Κυριακίδης.

50' Σέντρα του Μιραλάς αλλά το πλασέ του Πάντελιτς έφυγε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Κέβιν Μιραλάς με όμορφο διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή έφτασε τα 8 γκολ σε 12 ματς στη Σούπερ Λίγκα.

32' Η κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από κόρνερ του Μιραλάς έφυγε άουτ.

27' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης σούταρε και ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

17' Κίτρινη κάρτα στον Μπεγκόνια.

16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Κέβιν Μιραλάς έφυγε στην πλάτη της άμυνας από την πάσα του Μόνχε και με εξαιρετικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Μοντέστο γύρισε στον Πάντελιτς και ο Σέρβος στράικερ με το 9ο γκολ του στη Σούπερ Λίγκα άνοιξε το σκορ.

9' Η πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης με αριστερό σουτ απείλησε τον Κυριακίδη αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού έδιωξε σε κόρνερ.