ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός 0-1

Το γκολ του Βύντρα στο 34′ ήταν αρκετό στον Παναθηναϊκό για να φύγει με τους τρεις βαθμούς από τη Λιβαδειά.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93′ Διαγώνιο σουτ του Πετρόπουλου έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Πολύ άστοχο σουτ του Φορναρόλι.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαουί.

85′ Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Μεντί.

83′ Μακρινό άστοχο σουτ του Μπαρμπαρούση.

82′ Μετά από φάση διαρκείας ο Ναπολεόνι σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

80′ Μεγάλη ευκαιρία του Λεβαδειακού. Ο Πόι πήρε την πάσα του Μουλόπουλου, γύρισε, έπιασε το αριστερό σουτ αλλά ο Καρνέζης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

79′ Δυνατό σουτ του Ναπολεόνι, μπλόκαρε ο Καρνέζης.

78′ Ο Ζαουί στη θέση του Ακόστα.

74′ Η καλύτερη στιγμή του Παναθηναϊκού στο δεύτερο μέρος. Ο Σισοκό έκανε τη σέντρα, η μπάλα κόντραρε στον Μουλόπουλο και έφτασε στον αμαρκάριστο Φορναρόλι αλλά η κεφαλιά του Ουρουγουανού έφυγε άουτ.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Σεϊταρίδη.

66′ Ο Βασιλείου στη θέση του Μάρτινς.

65′ O Σπυρόπουλος στη θέση του Ζέκα.

58′ Κεφαλιά του Μεντί, μπλόκαρε ο Καρνέζης.

56′ Ο Μεντί πήρε τη… μπουκιά από το στόμα του Πετρόπουλου.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο.

50′ Ανάποδο ψαλίδι του Λισγάρα, ο Καρνέζης μπλόκαρε στη γωνία του.

50′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Σισοκό και Φορναρόλι στη θέση των Χριστοδουλόπουλου και Μαυρία.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ωραία ματς στη Λιβαδειά. Ο Παναθηναϊκός με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Βύντρα βρίσκεται μπροστά στο σκορ ενώ ο Πετρόπουλος θα μπορούσε νωρίτερα να είχε ανοίξει το σκορ αλλά έχασε απίστευτη ευκαιρία. Ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι με τον Ναπολεόνι αλλά και μία τεράστια ευκαιρία με τον Κόρμπο, όμως ο Βύντρα έσωσε πάνω στη γραμμή.

40′ Κεφαλιά του Πετρόπουλου από καλή θέση η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

39′ Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ακόστα με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Κόρμπο ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Βύντρα με διπλή προσπάθεια έδιωξε πάνω στη γραμμή.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο.

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Ο Χριστοδουλόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Βύντρα κατέβασε εξαιρετικά τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ,

33′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτινς.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο που.. βούτηξε για να πάρει πέναλτι ενώ ο Καρνέζης τράβηξε τα χέρια του και το σώμα του.

26΄Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σεϊταρίδης έδωσε μισό γκολ στον Πετρόπουλο αλλά ο επιθετικός του Παναθηναϊκού… κατάφερε προ κενής εστίας με κάτω τη μπάλα να τη στείλει άουτ.

21′ Κεφαλιά του Μαυρία στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

19′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό. Σέντρα του Ναπολεόνι, η μπάλα πήρε πρίεργη τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καρνέζη.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μεντί (85΄Κουτσόπουλος), Ακόστα (78′ Ζαουί), Μουλόπουλος, Ναπολεόνι, Κόρμπος, Μάρτινς (66′ Βασιλείου), Πόι, Ζησόπουλος, Γεωργίου, Λισγάρας.

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Πίντο, Λαγός, Μαρίνος, Ζέκα (65′ Σπυρόπουλος), Μπαρμαρούσης, Χριστοδουλόπουλος (46′ Σισοκό), Μαυρίας (46′ Φορναρόλι), Πετρόπουλος

Διαιτητής: Κομίνης

Εκτός αποστολής έμειναν οι Καπίνο, Βελάσκες.