ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός 1-0

Σπουδαία νίκη πήρε ο Λεβαδειακός και έβαλε φωτιά στη μάχη του τίτλου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσόπουλο.

93′ Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη.

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

85′ Κίτρινη στον Κόρμπο.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Κουτσόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Μελισσάς με εξαιρετική κεφαλιά νίκησε τον Καρνέζη. Οι δύο από τις τρεις αλλαγές του Παράσχου συνδυάστηκαν στη φάση του γκολ. Ο Μελισσάς είδε την κίτρινη για τον πανηγυρισμό του.

80′ Ο Μελισσάς στη θέση του Ναπολεόνι

78′
Ο Πετρόπουλος στη θέση Κλέιτον.

76′ Κεφαλιά του Σαριέγκι που πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.

75′ Ο Μαυρίας στη θέση του Ζέκα.

74′ Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Βασιλείου.

71′ Σουτ στην κίνηση από τον Τοτσέ πέρασε μακριά από την εστία του Κυριακίδη.

64′ Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του τραυματία Κουίνσι.

63′ Ο Πόποβιτς στη θέση του Φαβάλι.

61′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο αριστερό σουτ του Βιτόλο, η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Κόρμπος και πέρασε δίπλα από την εστία του Κυριακίδη.

57′ Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Φαβάλι σούταρε με το αριστερό και ο Κατσουράνης έδιωξε πάνω στη γραμμή. Στην επαναφορά ο Ζησόπουλος αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

54′ Ο Ναπολεόνι βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού αλλά καθυστέρησε και ο Σαριέγκι τον έκοψε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3′ Κίτρινη στον Φαβάλι.

42′ Ο Κουίνσι έκανε το αριστερό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Αλεξίου.

26′ Προσωρινή διακοπή στο ματς διότι υπήρξε ένταση στην εξέδρα. Ο διαιτητής περίμενε να ηρεμήσουν τα πνεύματα και το ματς συνεχίζεται.

24′ Ο Κλέιτον από πλάγια γύρισε τη μπάλα αλλά αυτή πέρασε παράλληλα και έφυγε άουτ.

22′ Διαγώνιο σουτ του Ζέκα, ο Κυριακίδης απέκρουσε.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

9′ Η πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον, ο Κυριακίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

Σέντρα στον αγώνα

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Τομάς, Αλεξίου, Μουλόπουλος, Μεντί, Ζησόπουλος, Κόρμπος, Φαβάλι (63′ Πόποβιτς), Ναπολεόνι (80′ Μελισσάς), Σουμπίνιο, Βασιλείου (74′ Κουτσόπουλος).

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Κατσουράνης, Σαριέγκι, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Βιτόλο, Κουΐνσι (64′ Χριστοδουλόπουλος), Ζέκα (75′ Μαυρίας), Κλέιτον (78′ Πετρόπουλος), Τοτσέ.

Διαιτητής: Καμίνης