25oC Αθήνα

ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Πλατανιάς 1-0

Ο Λεβαδειακός επικράτησε εντός έδρας του Πλατανιά με 1-0, σε ματς  για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΤΕΛΙΚΟ

90+ 4′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολακάκη.

90′ + 2′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου

Ο Πλατανιάς έχει κλείσει τον Λεβαδειακό στο μισό γήπεδο και πιέζει για την ισοφάριση.

84′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Ουντότζι, ο Δέντσας.

84′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μάρτινς, ο Ρομέου.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα

76′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Δυνατό σουτ του Ναζλίδη έξω από την περιοχή, δύσκολη επέμβαση του Κυριακίδη σε κόρνερ.

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σέντρα του Μεντί από αριστερά, μόνος του λίγο έξω από τη μικρή περιοχή ο Μάρτινς έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κηπουρός εξ επαφής κάνει την απόκρουση του αγώνα.

72′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης στη θέση του Ουκάρ

68′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ακόστα εκτέλεσε το φάουλ, ο Μεντί έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από την εστία του Κηπουρού.

66′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Ναπολεόνι

65′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νικολακάκης στη θέση του τραυματία Μουλόπουλου

64′ Τραυματίας ο Μουλόπουλος. Έπαθε τράβηγμα στον προσαγωγό μετά από προβολή που έκανε

52′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Δυνατό σουτ του Κάλαιτζιτς, δύσκολη επέμβαση ο Κυριακίδης.

48′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Ουντότζι από τα δεξιά, κεφαλιά ο Κάλαιζιτς μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

46′ Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Αρότσα αντί του Ποτουρίδη.

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Εκτέλεση φάουλ του Ουντότζι από αριστερά, ο Αναστασάκος δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά

37′ Κίτρινη κάρτα στον Ουντότζι

Μόλις 3 τελικές στο παιχνίδι. Δύο για τους γηπεδούχους και μόλις μία για τον Πλατανιά

32′ Κίτρινη κάρτα στον Ντόε

Ο Λεβαδειακός έχει τον έλεγχο του αγώνα και προσπαθεί να πιέσει τον Πλατανιά, ώστε να πετύχει κι άλλο τέρμα

16′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0. Σέντρα του Ακόστα από αριστερά, ο Κηπουρός δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, η μπάλα έφτασε στον Μάρτινς που με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

7′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα από αριστερά από τον Κάλαιτζιτς, πετάχτηκε ο Ουντότζι αλλά το σουτ του κόντραρε σε κόρνερ ο Ζησόπουλος.