ΤΕΛΙΚΟ: Μάντσεστερ Σίτι- Άρης: 3-0

O Nτζέκο πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ του, ΦΩΤΟ REUTERS

Με στόχο τη υπέρβαση ο Άρης φιλοξενείται από την Μάντσεστερ Σίτι, στον επαναληπτικό του 0-0 της Θεσσαλονίκης. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα, λεπτό προς λεπτό.

90′ Καλή στιγμή για τον Άρη να πετύχει γκολ. Σουτ του Φατί με τη μια εντός περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χαρτ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΤΟΥΡΕ

75′ ΓΚΟΛ για την Μάντσεστερ Σίτι με τον Γιάγια Τουρέ. Η μπάλα βρήκε στον Λαζαρίδη και τον Βανγκέλι, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Σηφάκη

71′ Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά. Χαλαρός στον πάγκο του ο Μαντσίνι, σε αντίθεση με τον Μιχαλήτσο που παραμένει όρθιος και δίνει συνεχώς οδηγίες

65′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι, με το δοκάρι του Μπαλοτέλι

60′ Σούτ του Μπομπαντίγια από τα αριστερά, η μπάλα καταλήγει άουτ

50′ Μακρινό σούτ του Ντζέκο, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Σηφάκη

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τους Άγγλους και καίρια επέμβαση του Σηφάκη. Ο Ντζέκο βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Άρη που “έσωσε” την εστία του

44′ Ευκαιρία για τη Σίτι με το δυνατό σουτ του Σαμπαλέτα λίγο έξω από την περιοχή. Η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σηφάκη

43′ Κίτρινη κάρτα στον Νέτο για μαρκάρισμα στον Τέβες

37′ Καλό σούτ του Τέβες και προϋποθέσεις για το 3-0 για τη Σίτι, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

27′ Σουτ του Βανγκέλι από τα δεξιά λίγο εκτός περιοχής, η μπάλα όμως καταλήγει

25′ Μετά το 2-0 της Σίτι ο ρυθμός του παιχνιδιού έχει πέσει

23′ Πρώτη απειλητική προσπάθεια του Άρη. Ο Σακάτα έδωσε στον Μίτσελ, όμως ο Βραζιλιάνος καθυστέρησε να κάνει το σουτ και η μπάλα κόντραρε

20′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλοτέλι αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Σηφάκης μπλοκάρει.

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

11′ Η Μάντσεστερ Σίτι κάνει το 2-0 από νωρίς και πάλι με τον Ντζέκο. Ο Τέβες έδωσε στον Ντζέκο, εκείνος βρήκε χώρο και σούταρε από το ύψος της περιοχής διπλασιάζοντας τα τέρματα των γηπεδούχων

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

7′ Η Μάντσεστερ Σίτι ανοίγει το σκόρ με τον Ντζέκο. Ο Βόσνιος επιθετικός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λαζαρίδη και νίκησε τον Σηφάκη

3′ Σουτ του Μίτσελ, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαρτ

2′ Καλή η εκτέλεση φάουλ του Κολάροβ. Η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη