ΤΕΛΙΚΟ: Ντιναμό Τιφλίδας – ΑΕΚ 1-1 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

– Με στόχο την υπεράσπιση του 1-0 της Αθήνας και την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, η “Ένωση” κοντράρεται με την Ντιναμό Τιφλίδας
– Οι Γεωργιανοί ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα μόλις στο 2ο λεπτό με τον Κοσκάτζε
– Καλύτερη η Ντιναμό στο πρώτο ημίχρονο. Συνήλθε στο δεύτερο η ΑΕΚ και έχασε σημαντικές ευκαιρίες. Με πέναλτι του Λεονάρντο στην παράταση αγκαλιάζει την πρόκριση.
– Παρακολουθήστε όλα όσα συμβαίνουν στο ματς

Τέλος αγώνα

118΄Σουτ του Καφέ, πάνω από τα δοκάρια.

111΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο ευστοχεί από τα 11 βήματα.

110΄ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ και ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Κακουμπάβα που ανέτρεψε τον Γκούντγιονσεν.

106΄Ο Καφές στη θέση του Κάρλος.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

105΄Ο Κατσετοσβίλι στη θέση του Τσίκο.

100΄ Καλύτερη η ΑΕΚ μέχρι τώρα αλλά της λείπει η τελική πάσα.

91΄Αρχίζει η παράταση.

Τέλος αγώνα. Οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για την παράταση.

4 λεπτά θα είναι οι καθυστρήσεις

Η ΑΕΚ πιέζει για την ισοφάριση.

84΄Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από κεφαλιά πάσα του Γκουντγιονσεν ο Χοσέ Κάρλος από εξαρετική θέση πλασάρει πάνω στον Λόρια.

10 λεπτά για να δούμε αν θα έχουμε παράταση.

79΄Ο Τζιγκάουρι στη θέση του Κοσκάτζε.

77΄Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα.

76΄Ο Λορία λέει “όχι” στο σουτ του Λεονάρντο, ενώ στη συνέχεια ο Γεωργέας αστοχεί.

75΄Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο έκανε την σέντρα από τα αριστερά αλλά η κεφαλιά του Γκούντγιονσεν πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

75΄Κίτρινη κάρτα στον Κακουμπάβα.

74΄Ο Κότο στη θέση του Ρομπερτίνιο.

65΄Μεγάλη ένταση στο ματς με παίκτες και μέλη των τεχνικών τιμ των δύο ομάδων να έρχονται στα χέρια. Αποτέλεσμα αυτού οι κίτρινες κάρτες σε Μάκο, Κάλα και Αλβάρο.

63΄Ο Λεονάρντο στη θέση του Λυμπερόπουλου.

59΄Ο Γκούντγιονσεν προσπάθησε να κρεμάσει τον Λόρια, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόνιο δοκάρι.

51΄Κίτρινη κάρτα στον Σίσκο.

46΄Έναρξη β΄ημιχρόνου.

Ημίχρονο 1-0

45΄Ευκαιρία για την Ντιναμό με τον Αραμπατζή να σώζει εντυπωσιακά μετά την κεφαλιά του Αλβάρο

40΄Καλό σουτ του Ρομπερτίνιο, η μπάλα άουτ.

36΄Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραματζής στη θέση του Κωσνταντόπουλου.

34΄Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χοσέ Κάρλος και τη μπάλα να φεύγει μόλις άουτ.

34΄Κίτρινη κάρτα στον Χοσέ Κάρλος.

33΄Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντεζ.

Χωρίς φάση η ΑΕΚ μετά το πρώτο ημίωρο.

28΄Σουτ του Ρομπερτίνιο, μπλοκάρει ο Κωνσταντόπουλος.

24΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίσκο, η μπάλα άουτ.

20΄Η ΑΕΚ αρχίζει να συνέρχεται από το γρήγορο γκολ που δέχθηκε, καθως έχει κερδίσει αρκετά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο.

11΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλβάρο, η μπάλα άουτ.

7΄Η Ντιναμό πιέζει και για δεύτερο γκολ.

2΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ. Ο Κοσκάτζε μπήκε στην περιοχή και μετά από πάσα του Γιάγκους νίκησε τον Κωνσταντόπουλο, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα.

1΄Έναρξη αγώνα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΤΙΦΛΙΔΑΣ (Άλεξ Γκαρσία): Λορία, Τομασβίλι, Κοσκάτζε, Αλβάρο, Οντιγκάτζε, Γιάγκουε, Ρομπερτίνιο, Ρεκβιασβίλι, Κακουμπάβα, Τσίσκο, Κβεκβεσκίρι

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Κωνσταντόπουλος, Καράμπελας, Κάλα, Μανωλάς, Γεωργέας, Μάκος, Γκέντσογλου, Λαγός, Γκούντγιονσεν, Κάρλος, Λυμπερόπουλος